Polityka antykorupcyjna i etyka

Akademia WSB, realizując działania o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym, mające na celu zapobieganie korupcji w szkolnictwie wyższym i nauce, zgodnie z Rekomendacjami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 6 listopada 2019 roku, dokonała wyboru aktów prawnych, publikacji w tym poradników zawierających procedury oraz materiałów szkoleniowych związanych z tematyką antykorupcyjną i etyką.

Rekomendacje Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie działań edukacyjnych i profilaktycznych mających na celu zapobieganie korupcji w szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 6 listopada 2019 roku zostały opracowane w związku z realizacją „Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji na lata 2018-2020”.

Jednostkom nadzorowanym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaleca się  m.in. zaplanowanie i wdrożenie działań antykorupcyjnych.

Chcąc ułatwić dostęp społeczności akademickiej Uczelni do podstawowych materiałów związanych z tematyką antykorupcyjną, Akademia WSB w ramach Rekomendacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przedstawia listę wybranych aktów prawnych, publikacji, w tym poradników zawierających procedury oraz materiałów szkoleniowych związanych z tematyką antykorupcyjną i etyką w języku polskim i angielskim.

Akceptuj Więcej informacji