Podsumowanie

W dniu 17 maja 2014 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Profilaktyka społeczna i (re)socjalizacja – utopia czy rzeczywistość” zorganizowana przez Naukowe Koło Komunikacji Społecznej WSB.

Konferencja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodych naukowców oraz praktyków; blisko 30 referatów z zakresu metod resocjalizacji, readaptacji oraz profilaktyki społecznej zostało przedstawionych przez studentów i doktorantów z ośrodków naukowych z całej Polski, m.in. Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Katolickiego uniwersytetu Lubelskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna i innych.

Tematyka profilaktyki i resocjalizacji w aspekcie praktycznym została omówiona przez pracowników ośrodków penitencjarnych i readaptacyjnych, poradni psychologicznych, instytucji wymiaru sprawiedliwości,  m.in. z Zakładu Karnego w Chełmie oraz Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

Przedstawione referaty uczestników będą opublikowane w recenzowanej monografii naukowej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z inicjatywy.

  

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji