Aktualności

Artykuły

NAUKOBUS - Wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Akademii WSB

Czy wiesz, że mózg składa się ze 100 miliardów komórek nerwowych, prędkość sygnału nerwowego może wynieść nawet 400 km/h, a każdego dnia nasze serce przepompowuje 9 tys. litrów krwi? Te i wiele innych ciekawostek dotyczących ludzkiego organizmu poznają uczestnicy Naukobusa, mobilnej wystawy z Centrum Nauki Kopernik, który w dniach 28-29 czerwca 2018 r, gościł będzie w Akademii WSB.

czytaj więcej o NAUKOBUS - Wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Akademii WSB

Zapraszamy na nową stronę!

Uniwersytety Dziecięce mają nową stronę internetową, serdecznie zapraszamy!

 

ud.wsb.edu.pl

Śpiewamy Pieśni Patriotyczne!

Pieśni patriotyczne!

14 listopada 2017 r.  o godz. 18.00 - Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w inicjatywę słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej do „wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych”. 

 

„Pieśni patriotyczne” –  wspólne śpiewanie poprowadzi Tenor Oskar Jasiński.

czytaj więcej o Śpiewamy Pieśni Patriotyczne!

Nagroda Słoneczniki 2017 dla Uniwersytetów Dziecięcych WSB

Nagroda Słoneczniki 2017 dla Uniwersytetów Dziecięcych WSB

Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zostały nagrodzone w plebiscycie Słoneczniki 2017 na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku 0-14 lat w województwie śląskim.

Projekty Uniwersytety Dziecięce WSB oraz Galaktyka Talentów WSB dostały aż 5 wyróżnień w 3 kategoriach: język, logika oraz przyroda.

czytaj więcej o Nagroda Słoneczniki 2017 dla Uniwersytetów Dziecięcych WSB

Rekrutacja trwa!

Szanowni Państwo, rok akademicki zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze inauguracje w Uniwersytetach Dziecięcych WSB zaplanowano już we wrześniu 2017 r. Rekrutacja uczestnikow zajęć dobiega końca, ale na dzieci ciekawe świata czekają jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zachęcamy do kontaktu z koordynatorami Unwiersytetów Dziecięcych WSB: tel. 32 295 93 15.

Formularze rejestracyjne znajdą Państwo również w naszym serwisie internetowym (proszę z menu po lewej stronie wybrać preferowaną gminę, a następnie wybrać zakładkę "Rejetracja i opłaty"). Zapraszamy!

Sprawdź harmonogram wykładów w swoim mieście

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wykładów w Uniwersytetach Dziecięcych WSB. Jak zawsze dla naszych studentów przygotowaliśmy zestaw zupełnie nowych, atrakcyjnych i różnorodnych tematów. Nie zabraknie ekscytujących wykładów z fizyki i chemii oraz lubianych przez dzieci zajęć z przyrody czy anatomii. Zajęcia poprowadzą doświadczeni dydaktycy, pracownicy naukowi i pasjonaci wiedzy. Zapraszamy do wspólnej naukowej przygody! 

Harmonogramy zajęć w danej gminie znajdą Państwo w menu po lewej stronie.

Uniwersytety Dziecięce nominowane do nagrody Słoneczniki 2017

1

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Uniwersytety Dziecięce WSB zostały nominowane do nagrody Słoneczniki 2017. Celem plebiscytu jest wyróżnienie najlepszych inicjatyw wspierających rozwój dzieci w woj. śląskim. Ponieważ zwycięzcy plebiscytu Słoneczniki 2017 zostaną wyłonieni w drodze głosowania, zachęcamy Państwa do oddania na nas swojego głosu. 

Głosowanie jest bezpłatne. Ankieta dostępna jest pod adresem 

Prosimy o Państwa głosy!
 

czytaj więcej o Uniwersytety Dziecięce nominowane do nagrody Słoneczniki 2017

Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 wystartowała!

Zapraszamy do rezerwacji miejsc w  Uniwersytetach Dziecięcych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w nowym roku akademickim. Rejestracji miejsca można dokonać wypełniając internetowy formularz.
Rok 2017/2018 w UD to kolejna dawka odkrywczych wykładów (zupełnie nowe tematy!)pasjonujących warsztatów, ciekawych spotkań i konkusów.

Serdecznie zapraszamy dotychczasowych studentów do kontynuowania nauki, a nowych - do odkrywania świata razem z nami.

Jeśli masz od 6 do 12 lat, możesz zostać studentem Uniwersytetu Dziecięcego WSB! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz bonifikatami, które dla Państwa przygotowaliśmy!

czytaj więcej o Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 wystartowała!

„Pociąg do Nauki” odjeżdża już 24 czerwca. Wsiądź do niego razem z nami!

Już 24 czerwca 2017 roku z Dworca Głównego w Katowicach odjedzie „Pociąg do Nauki”. Celem podróży jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wydarzenie jest nagrodą dla 60 najaktywniejszych Uczestników projektu "Galaktyka Talentów- Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej", realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu Uniwersytetów Młodego Odkrywcy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

czytaj więcej o „Pociąg do Nauki” odjeżdża już 24 czerwca. Wsiądź do niego razem z nami! 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji