Zapraszamy na kolejny rok akademicki w Cieszyńskiem Uniwersytecie Dziecięcym.
W sobotę, 12 maja odbył się kolejny wykład Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego pt. "Życie w głębinach – osobliwości podwodnego świata".
Zajęcia poprowadził dr Jacek Francikowski.
czytaj więcej o Życie w głębinach – osobliwości podwodnego świata
W sobotę, 7 kwietnia wykład dla Studentów Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego przygotowali Pan Krzysztof Sołtysik i Pani Aleksandra Pataczek.
Podczas wykładu pt. „Skarby Ziemi – czyli o węglu i nie tylko” dzieci zapoznały się z pracą górników i poznały właściwości węgla.
Czym jest zorza polarna? Jak działa słuch nietoperza? Czy zwierzęta mogą przewidzieć trzęsienie ziemi?
Jaka jest siła drgań? Co je powoduje? Czy drgania są niebezpieczne?
Odpowiedzi na te pytania poznaliśmy podczas wykładu CUD, który prof. Andrzej Katunin wygłosił w minioną sobotę.
czytaj więcej o O zorzy polarnej, szalonych mostach i niezwykłych zdolnościach nietoperzy
Podczas sobotniego wykładu dr hab. Armand Cholewka przybliżył naszym Studentom prawa fizyki działajace w róznych dyscyplinach sportu oraz odpowiedział jak je wykorzystać w zdrowym sporcie.
W minioną sobotę, 20 stycznia odbył się drugi w tym miesiącu eykład Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Zajecia pt. "Podróże Kapitana Łyżeczki" poprowadził Pan Marcin Lieber.
13 stycznia odbył się pierwszy w Nowym Roku wykład dla naszych najmłodszych Studentów. Zajęcia pt. „Dolina Biebrzy. Ostatnie dzikie mokradła Europy” poprowadził dla nas dr inż. Sebastian R. Bielak.
czytaj więcej o Dolina Biebrzy. Ostatnie dzikie mokradła Europy
Jak wyglądały pierwsze maszyny latające i jak długi był pierwszy lot? Jak wysoko może wznieść się balon? Ile waży szybowiec? Oto zagadnienia wykładu dr Moniki Paluch-Ferszt i Pana Adama Ferszt.
18 listopada odbył się pierwszy wykład Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Zajęcia poprowadziła mgr Małgorzata Małecka-Tomala.
czytaj więcej o Każde dziecko może zostać Ekoludkiem – ochrona środowiska dla najmłodszych!