Ogrodzieniec

Zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu będą odbywały się we czwartki, w Sala Narad, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu, ul. Plac Wolności 42.

W każdym roku akademickim odbywa się 10 interaktywnych wykładów. Zajęcia realizowane w godz. 16.30 – 18.00.

Harmonogram zajęć może w trakcie roku akademickiego ulec zmianie. Zachęcamy do sprawdzania aktualności planu zajęć.

15.10.2020 r.
"Kultura dwudziestolecia międzywojennego. Wdzięk, styl, szarm, szyk... gdy muzyka była jeszcze sztuką."
- Tenor Oskar Jasiński

19.11.2020 r.
"Wyspa Wolin. Świat bałtyckich Słowian i Wikingów."
- dr Sebastian Bielak

10.12.2020 r.
"Kobieta zmienną jest. O ideale kobiety w dziejach sztuki."

– Małgorzata Dusza

04.01.2021 r.
"Suplementy w diecie Seniora. Dla kogo i dlaczego?"
- Joanna Wardenga - dietetyk

11.02.2021 r.

"Nowe technologie dla Seniora."
- mgr Dominik Penar

11.03.2021 r.

"Ziemia 2.0 - Czy ekologia jest dla Seniorów?"
- Marcin Lieber

25.03.2021 r.
"Z cyklu rowerem przez...Kazachstan."

– Waldemar Malina - podróżnik

15.04.2021 r.

"Przetańczyć całą noc - hedonistyczny, społeczny, poznawczy i terapeutyczny wymiar tańca."
- prof. Mirosław Kisiel

13.05.2021 r.
"Szanta i pieśń żeglarska i zawarte w nich treści i podteksty."
 dr Radosław Molenda

10.06.2021 r.
"Koncert Muzyki Współczesnej i Filmowej."
 – Łukasz Szubski Piano Duo

Artykuły

5 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu

Uroczyste zakończenie Roku Akademickiego - 8 czerwca 2017 r.

" Cieszę się, że pod skrzydłami UTW macie Państwo możliwość realizować swoje pasje, zainteresowania, poszerzać wiedzę, a przede wszystkim spotykać się. Bo razem można więcej, ciekawiej i przyjemniej"  – mówiła Maria Milejska, Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego. W podziękowaniu za zaangażowanie, przekazała kwiaty na ręce Doroty Cygan, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu oraz Beaty Stypy – Rus, koordynatora działań UTW w Ogrodzieńcu, a dla słuchaczy UTW okolicznościowy tort.

czytaj więcej o Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu

Akceptuj Więcej informacji