Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

Zapisy na nowy rok akademicki 2020/21 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB

Od dziś zapraszamy do zapisów na kolejny rok akademicki 2020/2021 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.


Zapisać można się na dwa sposoby:

 

1. ONLINE - WYPEŁNIJ FORMULARZ UCZESTNICTWA

2. Stacjonarnie w Biurze UTW Akademii WSB


Poniżej znajduje się informacja - Jak KROK po KROKU zapisać się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Zapraszamy seredcznie!


czytaj więcej o Zapisy na nowy rok akademicki 2020/21 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB

Zapraszamy do UTW TV - czyli wykłady UTW online :)

W menu  po lewej stronie naszej strony www znajdziecie Państwo - zakładkę UTW TV - znajdują się tam wykłady online, które zostały zrealizowane podczas roku akademickiego 2019/2020 dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB, a także nowe - które udostępniamy w ramach Letniej Akademii Seniora 2020 m.in. Język polski okuty na 4 kopyta i cykl wykładów o Wieniawie Długoszewskim - I ułanie II RP i Prezydencie.

 

Ps. Trwa nabór na nowy rok akademicki UTW 2020/ 2021! Przypominamy, że również dotychczasowi słuchacze zobligowani są do ponowienia deklaracji. Można zapisać się online TUTAJ lub w Biurze UTW Akademii WSB - codziennie od 8-16. ZAPRASZAMY!

Wyniki Wielkiego Testu Wiedzy UTW AWSB

Podczas Zakończenia Roku Akademickiego 2019/20 UTW Akademii WSB zaprosiliśmy słuchaczy do zabawy w Wielki Test Wiedzy UTW Akademii WSB. Pytania dotyczyły naszych Uniwersytetów, minionego roku oraz miejscowości, gdzie swoje siedziby mają UTW. Nie wszystkie pytania okazały się proste i oczywiste - co nas bardzo cieszy :) Nadażyła się kolejna okazja - by dowiedzieć się ciekawych informacji o sobie nawzajem. Prawidłowe odpowiedzi zamieszczamy poniżej. Wśrod osób, które nadesłały odpowiedzi rozlosowaliśmy 10 nagród niespodzianek.

 

Szczęśliwcy to: Krystyna Falfus z Dąbrowy Górniczej, Maria Grabowska z Zawiercia, Krystyna Sadkowska-Koziołek z Dąbrowy Górniczej, Zdzislawa Jaskólska z Czeladzi, Lidia Musiał z Sosnowca, Jadwiga Maciążek - Matysik z Zawiercia, Krystyna Malik z Dąbrowy Górniczej, Barbara Drążewska z Czeladzi, Roman Matysik z Zawiercia, Wiktor Krawczyk ze Sławkowa.

 

GRATULUJEMY!!!    

czytaj więcej o Wyniki Wielkiego Testu Wiedzy UTW AWSB

Finał Konkursu Fotograficznego i ZWYCIĘZCY!!!

9 czerwca wirtualnie na stronie www.utwtv.pl odbył się Finał Konkursu Fotograficznego UTW Akademii WSB "Międzypokoleniowy Zawrót Głowy", podczas którego ogłoszone zostały wyniki konkursu. 179 fotografii nadesłało 37 słuchaczy z 18 Uniwersytetów Trzeciego Wieku - z Będzina, Bytomia, Czeladzi, Czerwionki - Leszczyny, Częstochowy (2), Dąbrowy Górniczej, Katowic, Kóz, Ogrodzieńca, Piekar Śląskich, Pszczyny, Sosnowca (2), Tarnowskich Gór, Wojkowic, Zawiercia i Żywca.

 

Po ogłoszeniu nagrodzonych prac i autorów zebrani uczestnicy finału zostali zaproszeni na wydarzenie towarzyszące - wykład Prodziekana ds Kształcenia Ustawicznego mgr Dominika Penara " Pasja poznawania. W poszukiwaniu własnych cudów świata".

 

czytaj więcej o Finał Konkursu Fotograficznego i ZWYCIĘZCY!!!

Zakończenie Roku Akademickiego 2019/20 UTW AWSB

Zapraszamy serdecznie na Zakończenie Roku Akademickiego 2019/2020 Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB, które odbędzie się Online w wirtualnej sali www.utwtv.pl dnia 18 czerwca 2020 r. o godz. 17.00.

 

Przygotowujemy dla Państwa kilka niespodzianek - dziś chcemy zdradzić tylko jedną! Po części pierwszej naszego zakończenia -zapraszamy na koncert zespolu Dombrova Piano Duo.

Wielki Test Wiedzy - Wielka Zabawa dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB

Zapraszamy do Wielkiego Testu Wiedzy Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB, a bardziej do wielkiej zabawy :) 

W teście znajdziecie Państwo 15 pytań, które dotyczą działania Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB w roku akademickim 2019/2020 oraz miejscowości, w których działają.

Wśród osób, które poprawnie odpowiedzą na poniższe pytania do poniedziałku /22.06.2020 r./ do godz. 8.00 - rozlosujemy 10 nagród niespodzianek! Wyniki ogłosimy na naszej stronie www i profilu facebook. 


ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY!                      Kliknij tutaj  - rozwiąż TEST :)


Senioralne Targi Pracy Akademii WSB OnLine

Finał projektu Senioralne Biuro Karier  -  Senioralne Targi Pracy OnLine

2-5 czerwca 2020 r.


W związku z epidemią i obostrzeniami z nią związanymi postanowiliśmy przeprowadzić finał naszego projektu Senioralnego Biura Karier Akademii WSB - SENIORALNE TARGI PRACY AKADEMII WSB w Internecie. Przez 4 dni będziemy proponować Państwu wykłady, spotkania, webinaria ze specjalistami w tematyce poszukiwania pracy, zakładania własnej działalności gospodarczej, wolontariatu. Bedzię okazja, zaprezentować efekty warsztatów realizowanych w trakcie trwania projektu.

 

Senioralne Targi Pracy Akademii WSB będzie można odwiedzić na: www.utwtv.pl oraz profilu facebook Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB.

 

Finałem projektu  będzie MIĘDZYPOKOLENIOWA PRYWATKA ONLINE - którą poprowadzą DjWika, DjPride & Silversi - uczestnicy warsztatów Prezenter Muzyczny &DJ. Zapraszamy do zapoznania się z całym PROGRAMEM poniżej oraz ZAPISANIA SIĘ na Senioralne Targi Pracy.

 

 ZAPISUJĘ SIĘ :)

czytaj więcej o Senioralne Targi Pracy Akademii WSB OnLine

Wyspa Thassos - szmaragdowa kraina w Grecji -7 wykład UTW Akademii WSB

Zapraszamy dziś na 7 wykład UTW Akademii WSB 

 

dr Sebastian Bielak "Wyspa Thassos - szmaragdowa kraina w Grecji"


godz: 17.00

miejsce: www.utwtv.pl

Senioralne Biuro Karier Akademii WSB ONLINE

Senioralne Biuro Karier Akademii WSB zmienia się na Senioralne Biuro Karier Akademii WSB ONLINE

 

Jako UTW Akademii WSB od października 2019 r. realizujemy projekt  - Senioralne Biuro Karier Akademii WSB (www.wsb.edu.pl/seniorzywakcji) dofinansowany w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. 

 

Celem projektu jest zachęcenie Seniorów / Słuchaczy UTW do podejmowania aktywności zawodowych wynikających z ich pasji oraz do rozwijania swoich zainteresowań.

 

Sytuacja związana z wprowadzeniem epidemii w naszym kraju spowodowała zmianę naszego myślenia o tym projekcie. Przyszedł czas na wprowadzenie w sposób bardzo praktyczny << nowych technologii dla seniora>> mówi młodszy Animator projektu – Dominik Penar – Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego Akademii WSB. „Postanowiliśmy przenieść i zrealizować wszystkie działania projektowe w Internecie i podobnie jak w przypadku wykładów dla UTW skorzystać z platformy webinarowej Zoom, Clickmeeting, videoczatu” – dodaje.

czytaj więcej o Senioralne Biuro Karier Akademii WSB ONLINE

POZYTYWIZM w literaturze i sztuce - 6 wykład UTW Akademii WSB OnLine

Zapraszamy serdecznie na 6 wykład UTW Akademii WSB OnLine. Dziś o literaturze i sztuce POZYTYWIZMU, opowie prof.Dariusz Rott - który już był wielokrotnym gościem UTW Akademii WSB - zawsze mile oczekiwanym :)

 

data: 21.05. 2020 r.

godz. 17.00

miejsce: www.utwtv.pl 

PREZENTER MUZYCZNY - warsztaty jak zostać DJ-em ?

Przed nami już kolejne warsztaty projektu Senioralne Biuro Karier Akademii WSB. Wszystkich zainteresowanych 50+ zapraszamy na bezpłatne warsztaty OnLine  PREZENTER MUZYCZNY.

 

DATA: 25.05.2020 R.

GODZ. 16.00                        ------>                  ZAPISUJĘ SIĘ 

Prowadzący: DJ Pride czyli Robert DumaJAKIE BĘDĄ TO WARSZTATY ?


Przeniesiemy się w świat muzyki. Uczestnicy warsztatów nauczą się wykorzystywać dostępne aplikacje do doboru muzyki oraz prowadzenia wydarzeń muzycznych. Poznamy style muzyczne, nauczymy się miksowania utworów muzycznych i filmów. Wspólnie przygotujemy wirtualną prywatkę online. To będą niezapomniane chwile.

Aby rozpocząć przygodę powinieneś posiadać: komputer, kamerkę internetową, mikrofon, możliwość instalacji aplikacji z internetu, dostęp do internetu.

 

czytaj więcej o PREZENTER MUZYCZNY - warsztaty jak zostać DJ-em ?

Nowe Technologie dla Seniora - warsztaty - start 19.05.20

Zapraszamy na warsztaty tematyczne w ramach Senioralnego Biura Karier Akademii WSB online:


Nowe technologie dla seniora / Marcin Gomułka / 19.05.2020 r.     --->       ZAPISUJĘ SIĘWarsztaty będą realizowane online na platformie webinarowej Zoom. Do udziału potrzebny będzie komputer z kamerką i mikrofonem z dostępem do internetu. Warsztaty są realizowane w ramach projektu SENIORALNE BIURO KARIER AKADEMII WSB, dofinansowanego w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

czytaj więcej o Nowe Technologie dla Seniora - warsztaty - start 19.05.20

Podróż do Czeczeni - czyli 5 wyklad UTW Akademii WSB OnLine

Dziś zapraszamy na 5 wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB OnLine :) Przed nami spotkanie z podróżnikiem Konradem Tulejem oraz jego żoną - Beatą Rudnik -Tulej, którzy opowiedzą nam o swojej wymarzonej podróży do Czeczeni. Będzie też z nami wyjątkowy gość - również podróżnik - Jędrzej Majka, który odbył także niezwykłą podróż - jednak taką, o której wcale nie marzył.

 

data: 14.05.2020 r.

godz. 17.00

Miejsce: www.utwtv.pl

Konkurs Fotograficzny UTW Akademii WSB - finał 9 czerwca 2020 r

Z powodu obecnej epidemii Covid 19 Finał Konkursu Fotograficznego UTW Akademii WSB "Międzypokoleniowy zawrót głowy" został przeniesiony na 9 czerwca 2020 r. i odbędzie się on OnLine. 

 

Teraz trwa zabawa na profilu facebook Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB - wybieramy "Najlepsze Zdjecie zdaniem INTERNAUTÓW".

 

 

Wszytskie nadesłane prace można oglądać nawirtualnym wernisażu, który znajduje się na profilu facebook Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB oraz na stronie www.wsb.edu.pl/utw w dziale Konkurs Fotograficzny 2020.


Szczegóły odnośnie programu finału konkursu podamy wkrótce :)

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania wystawy fotograficznej oraz zabawy na profilu facebook.Grecja - informacje o planowanym wyjeździe

Szanowni Państwo, przekazujemy poniżej informacje od Biura Podróży Wakacje Szavel Travel odnośnie zaplanowanego na przełom sierpnia i września 2020 r. wyjazdu słuchaczy UTW Akademii WSB do Grecji razem z w/w Biurem Podróży z Łodzi. Z powodu obecnej sytuacji pandemii Covid -19 pojawiają się pytania o prawdopodobieństwo odbycia się tej wycieczki.

 

Zamieszczamy poniżej stanowisko Biura Podróży Szavel Travel oraz tryb postępowania w przypadku rezygnacji. Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższym stanowiskiem oraz poinformowanie Biura UTW Akademii WSB o Państwa decyzji w sprawie wyjazdu.

czytaj więcej o Grecja - informacje o planowanym wyjeździe

Animator czasu wolnego - jutro startują kolejne warsztatay Online

Juz jutro ruszają kolejne warsztaty w ramach Senioralnego Biura Karier Akademii WSB OnLine :


- Animator czasu wolnego /Mariusz Wróbel / 12.05.2020 r. g.11.00                     --->      ZAPISUJĘ SIĘ


Warsztaty będą realizowane online na platformie webinarowej Zoom. Do udziału potrzebny będzie komputer z kamerką i mikrofonem z dostępem do internetu. Warsztaty są realizowane w ramach projektu SENIORALNE BIURO KARIER AKADEMII WSB, dofinansowanego w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

czytaj więcej o Animator czasu wolnego - jutro startują kolejne warsztatay Online

Spotkaliśmy sie na 4 wykładzie UTW Akademii WSB :)

Kolejny Czwartkowy Wykład UTW Akademii WSB OnLine upłynął w towarzystwie znakomitych gości oraz fotografii - "Fotografii, które zmieniły świat". Wykład otworzyło pozdrowienie dr Marcina Lisa - Prorektora ds.Studenckich i Współpracy z Otoczeniem, następnie Agnieszka Dubiel - Koordynator UTW Akademii WSB zaprosiła wszystkich słuchaczy do aktywnego udziału w projekcie online Senioralne Biuro Karier Akademii WSB, który odbywa się w ramach programu "Uniwersytety Trzeciego Wieku - Seniorzy w akcji" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę". Wykład o "Fotografiach, które zmieniły świat " poprowadził mgr Paweł Dusza -Dyrektor Muzeum w Sosnowcu.

czytaj więcej o Spotkaliśmy sie na 4 wykładzie UTW Akademii WSB :)

Fotografie, które zmieniły świat - 4 wykład UTW Akademii WSB OnLine

W ramach cyklu Czwartkowe Wykłady UTW Akademii WSB OnLine - 7 maja 2020 r. o g. 17.00 mgr Paweł Dusza opowie o " Fotografiach, które zmieniły świat".


DATA: 7 maja 2020 r. g. 17.00 - zapraszamy na     WWW.UTWTV.PL

 

Przed nami 3 wykład UTW Akademii WSB online :)

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB na kolejny - już 3 wykład z cyklu - CZWARTKOWE WYKŁADY UTW AKADEMII WSB ONLINE. Tym razem dr Radosław Molenda wprowadzi nas w meandry porozumiewania, zwłaszcza trudności  wynikających z różnic międzykulturowych.

 

data: 30.04.2020 r.
godz. 17.00
temat: Kłopoty z porozumieniem - nieporozumienia zabawne i nieprzyjemne - specyfika komunikacji międzykulturowej / dr Radosław Molenda


Zapraszamy  o godz. 17.00    KLIKNIJ TUTAJ - LINK DO 3 WYKŁADU UTW AKADEMII WSB


LINK do wirtualnej sali wykładowej będzie udostępnimy w czwartek za pomocą - sms, www.wsb.edu.pl/utw oraz na profilu facebook  Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB :) 

 

DO ZOBACZENIA!!! 

Bezpieczny Senior czyli 2 wykład UTW online za nami :)

"Bezpieczny Senior - edukacja prawno - finansowa" to temat wczorajszego 2 wykładu UTW Akademii WSB online, który poprowadzili prawnicy Marlena Kuś i Adrian Nowakowski z Kancelaria Prawno - Finansowa Lex Investments Kuś & Nowakowski Sp. cywilna Zanim jednak głos zabrali wykładowcy, połączyliśmy się online z Panią Małgorzatą Bednarek – Wójt Gminy Bobrowniki oraz Panią Różą Szydło – Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury w Tąpkowicach, które w bardzo sympatyczny sposób pozdrowiły słuchaczy wszystkich UTW Akademii WSB. Razem z Dąbrową Górniczą w wykładzie uczestniczyli słuchacze z Czeladzi, Wojkowic, Sławkowa, Tąpkowic, Psar, Bobrownik a także goście z Tych, Nowego Sącza, Kielc, Krakowa, Rybnika i Siemianowic Śląskich.

czytaj więcej o Bezpieczny Senior czyli 2 wykład UTW online za nami :)

UTW Akademii WSB uczestniczy w BADANIACH NAUKOWYCH

Jako Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB -zostalismy poproszeni u udział w badaniach naukowych prowadzonych przez dr Agnieszka Górka - Chowaniec z AWF im. J. Kukuczki w Katowicach.

 

Badania dotyczą "NAWYKÓW ŻYWIENIENOWYCH POLAKÓW" oraz  "PREFERENCJI W WYBORZE KONSUMPCJI ZBIOROWEJ", a także KOMUNIKACJI ONLINE W CZASACH PANDEMII ". Te badania prowadzi wykładowca Akademii WSB - Karolina Liberska .Bardzo ważne jest by wzięła w nich udział szeroka grupa ludzka, a obecny czas nie sprzyja tradycyjnej formie kontaktu - stąd prośba o wypełnienie 3 ANKIET. Badanie ma charakter anonimowy i jego wyniki zostaną wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. Wypełnienie ankiety zajmie nie więcej niż 10 minut. 

 

czytaj więcej o UTW Akademii WSB uczestniczy w BADANIACH NAUKOWYCH

UTW AKADEMII WSB - zapraszamy na CZWARTKOWE WYKŁADY ONLINE

Przed słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB kolejny CZWARTKOWY WYKŁAD ONLINE :) 

 

DATA: 23.04.2020 r. 

Godz. 17.00

TEMAT: Edukacja prawno – finansowa – BEZPIECZNY SENIOR

PROWADZĄCY:  mgr Marlena Kuś / mgr Adrian Nowakowski / Kancelaria Prawno-Finansowa Lex Investmenst

 

Link do wirtualnej sali wykładowej  - KLIKNIJ TUTAJ ---> II WYKŁAD UTW AKADEMII WSB

 

Dzisiejszy wykład odbędzie się NA ŻYWO, dlatego zapraszamy Państwa do obecności o godz. 17.00. Dla osób, które nie mają możliwości uczestniczyć dziś w wykładzie, będzie on udostępniony i będzie można go obejrzeć i wysłuchać w dogodnym momencie.

 

Do zobaczenia o 17.00  ZAPRASZAMY!!!

 

czytaj więcej o UTW AKADEMII WSB - zapraszamy na CZWARTKOWE WYKŁADY ONLINE

Pierwszy wykład UTW Akademii WSB on line :)

Już dziś o 17.00 wystartuje Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB - w formie ON LINE :)

 

Na pierwszy wykład zaprosiliśmy mgr Joannę Wardenga - dietetyka, która opowiedziała o "Odżywianiu w wielku Senioralnym".

 

By dołączyć do wykładu on - line   Kliknij  TUTAJ :) 


Mamy nadzieję, że Wam sie spodoba. Kolejny wykłady już za tydzień o 17.00 w czwartek 23 kwietnia 2020 r. Spotkamy się z prawnikiem Marleną Kuś, która poruszy temat "Bezpieczeństwo Seniora". Obecna sytuacja sprawiła, że pojawiły sie nowe zagrożenia , a ich świadomość z pewnością sprawi, że będziemy przezorniejsi.


 

Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB - ON LINE!

Ponieważ czas epidemii się przedłuża i nie możemy spotykać się wszyscy razem w Akademii WSB - zapraszamy Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku  Akademii WSB na wykłady w wersji ON LINE!

Będziemy spotykać się w Internecie w każdy CZWARTEK O GODZ. 17.00 , aż do czerwca. Poniżej przedstawiamy HARMONOGRAM WYKŁADÓW UTW. Do zobaczenia!

czytaj więcej o Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB - ON LINE!

Wielkanocne życzenia

Życzymy Wam, Kochani, aby te Święta Wielkiej Nocy wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję - nadzieję, że skończy się ten zły czas i szybko wrócimy dla naszej normalności - szybko spotkamy się w naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku :) Bardzo za Wami tęsknimy!Karolina, Irena, Agnieszka i Dominik z działu Kształcenia Ustawicznego Akademii WSB

oraz Lidzia, Krysia, Jola, Krysia i Józef z Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB

Kopenhaga / Lwów / Grecja - info o wycieczkach

Informacja o wycieczkach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB 

 

Z związku z obecną sytuacją stanu epiedmicznego - wszystkie zaplanowane na kwiecień i maj 2020 wycieczki - w tym do Kopenhagi, Lwowa i Cieszyna zostają odwołane. Odbęda się w nowym zaplanowanym wspólnie terminie po zakończeniu czasu epidemii.

 

Wczasy w Grecji zaplanowane na sierpień/wrzesień 2020 - mamy nadzieję, że będą mogły się odbyć zgodnie z planem. Jednak organizator wyjazdu Biuro Szavel Travel wyraził zgode, by II ratę zaplanowaną ma koniec kwietnia 2020 wpłacić do końca maja 2020.

 

Jeżeli sytuacją ulegnie zmianie - będziemy Was na bieżąco informować. Tymczasem #ZOSTAŃWDOMU :)

 

Zajęcia dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB odwołane

 

Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. W związku z powyższym uprzejmie informuję, iż - podejmując działania zapobiegawcze rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV2 - Rektor Akademii WB zdecydowała o kontunuacji zawieszenia zajęć odbywających się w formie zajęć z bezpośrednim udziałem nauczycieli akademickich i studentów w tym słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB od tj. 30.03.2020 r. do dnia 10.04.2020 r. we wszystkich wydziałach i jednostkach dydaktycznych AWSB.

czytaj więcej o Zajęcia dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB odwołane

Telefoniczny Dyżur Psychologa - każdy czwartek

Dyżur telefoniczny PSYCHOLOGA - każdy czwartek  w godz. 10.00 - 12.00 oraz 16.00 - 18.00


tel: 32 295 93 06


Dyżur pełni dr Radosław Molenda - wykładowca Akademii WSB, adiunkt, konsultant ds. pomocy psychologicznej. Wpisany do Spisu Psychologów Polskich.

Telefon Życzliwości - Do usłyszenia :)

Ponieważ sytuacja #ZostańwDomu przedłuża się - chcielibyśmy, byście wiedzieli - mamy dla Was czas i TELEFON ŻYCZLIWOŚCI :)

 

Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 11.00 - będą czekać na Was wasi znajomi - słuchacze z UTW :) - Krysia, Lidzia, Agnieszka, Jola i Krysia :)  Jeżeli potrzebujecie poprostu chwilę porozmawiać -JESTEŚMY!!! 

 

Telefon życzliwości - 32 295 93 93 :) 


Ps.Telefon nasz biurowy - a wszyscy będą u siebie w domu :) Takie Nowe Technologie :) 

Śląska Komedia - Weź mnie we stowie, nikt się nie dowie :)

W ramach spotkań Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB on - line - zapraszamy Was do obejrzenia zabawnego śląskiego programu z muzyką na żywo " Weź mnie we stowie, nikt sie nie dowie" :)


TU KLIKNIJ - aby obejrzeć - spektakl "Weź mnie we stowie, nikt sie nie dowie" 


Dostępna tylko 24 h od 1.04.2020 g.16.00 

czytaj więcej o Śląska Komedia - Weź mnie we stowie, nikt się nie dowie :)

SZYJEMY MASECZKI - UTW działa on-line :)

Kochani - Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB - trochę, a nawet bardzo inaczej - ale DZIAŁA on -line!!!

 

Dołączyliśmy się do akcji SZYJEMY MASECZKI dla DĄBROWY GÓRNICZEJ ! Wiele dąbrowskich służb czeka na te maseczki - medyczne, policja, straż miejska, pomoc socjalna, listonosze...i wiele innych :) Jak nie ma tych najbardziej profesjonalnych - to dobre są i te bawłniane! Kilka osób z naszego UTW szyje maseczki! WY również mozecie się przyłączyć do NAS!!! 

 

Jak można POMÓC?

- jeżeli masz maszynę i umiesz szyć - możesz szyć maseczki! My dostarczymy materiały!

- jeżeli umiesz szyć, a nie masz maszyny - moższ szyć maseczki! My dostarczymy maszynę i materiały!

 

Zoorganizowaliśmy także, ZBIÓRKĘ - by móc zakupić materiały i gumki, wszytsko co potrzeba, by uszyć jak najwięcej MASECZEK!

 

Tu kliknij -->Tu możesz wpłacić pieniądze !  10 zł = 1m materiału = ok 40 maseczek

czytaj więcej o SZYJEMY MASECZKI - UTW działa on-line :)

Jak prawidłowo nosić MASECZKĘ ochronną?

Różne sa opienie, ale jednak - jeżeli musicie wyśĆ z domu - załóżcie MASECZKĘ OCHRONNĄ!

 

Zobaczcie poniżej jak - JAK PRAWIDŁOWO NOSIĆ MASECZKĘ OCHRONNĄ ?

czytaj więcej o Jak prawidłowo nosić MASECZKĘ ochronną?

Przychodnie Lekarskie - TELEPORADY - spis przychodni

PRZYCHODNIE LEKARSKIE przeszły na system wstępnego kontaktu telefonicznego. TELEPORADĘ - możecie uzyskać w jedenej z poniższych przychodni. 

czytaj więcej o Przychodnie Lekarskie - TELEPORADY - spis przychodni

#DGnaWynos - Baza barów, restauracji z dowozem do domu

Drodzy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB - nadal jesteśmy w sytuacji ZOSTAŃ W DOMU. Dletgo zamieszczamy dla Was BAZĘ barów, restauracji, które dowożą jedzenie do domu lub można zamówić na wynos.

czytaj więcej o #DGnaWynos - Baza barów, restauracji z dowozem do domu

TYCHY... zdążyliśmy! BYŁO WARTO :)

Na początku marca grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB wybrała się na zaplanowaną wycieczkę do TYCHÓW.

czytaj więcej o TYCHY... zdążyliśmy! BYŁO WARTO :)

Nie bądź obojętny - pomóż Seniorom.

Nie bądź obojętny - pomóż Seniorom.

 

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Seniorzy, aby uniknąć zakażenia, powinni ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych - Główny Inspektor Sanitarny wydał zalecenia dla osób starszych, które w niemal wszystkich krajach najciężej znoszą zakażenie koronawirusem.

 

Nie bądź obojętny – pomóż Seniorom – to nowa akcja sąsiedzkiej pomocy, do której zachęcamy mieszkańców w Dąbrowie Górniczej.

 

czytaj więcej o Nie bądź obojętny - pomóż Seniorom.

Informacja o działaniach profilaktycznych związanych z zagrożeniem koronawirusem

Informacja o działaniach profilaktycznych związanych z zagrożeniem koronawirusem !!!

 

W związku z sugestią Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej Marcina Bazylaka - zwracamy się z prośbą o powstrzymanie się od udziału w wydarzeniach kierowanych do seniorów. Zachęcamy do śledzenia wydarzeń organizowanych przez Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB - on line. 

 

Informacja Prezedenta Miasta Dąbrowy Górniczej

 

Co musisz wiedzieć o KORONAWIRUSIE - zobacz film Ministerstwa Zdrowia

Akademia WSB jest kobietą!

Dzisiaj ponownie potwierdził się fakt, o którym wiemy od lat... Akademia WSB jest KOBIETĄ!


3 marca, od spotkania ze słuchaczami Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB zainaugurowaliśmy cykl inicjatyw z okazji Dnia Kobiet :)

czytaj więcej o Akademia WSB jest kobietą!

Pomóż swojej pamięci - WARSZTATY - Trening pamięci dla Seniorów

TRENING PAMIĘCI DLA SENIORÓW

 

Zapraszamy na  warsztaty szkoleniowe w zakresie „Treningu pamięci dla seniorów”, które mają na celu przekazanie seniorom wiedzy oraz praktycznych wskazówek służących poprawie ich pamięci poprzez jej systematyczny trening z zastosowaniem metod opartych na fizjologii układu nerwowego i procesów pamięciowych.

czytaj więcej o Pomóż swojej pamięci - WARSZTATY - Trening pamięci dla Seniorów

Wrzesień 2020 - kierunek Puławy - Kazimierz - Sandomierz

Znamy już szczegóły naszej wrześniowej wyprawy do Puław, Kazimierza i Sandomierza :) 


Klub Podróżnika UTW Akademii WSB planuje kolejną wyprawę! Trzy dni w pięknych miastach środkowej Polski - kto wybierze się razem z nami? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

czytaj więcej o Wrzesień 2020 - kierunek Puławy - Kazimierz - Sandomierz

Pliki do pobrania 

Nasi partnerzy