Cel działania

Celem powołania Rady Ekspertów jest dostosowanie kształcenia w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie  do wymagań rynku pracy. Podstawowe zadania Rady:

1.Udział w opracowywaniu efektów uczenia się w ramach poszczególnych kierunków i modułów kształcenia.
2. Udział w opracowywaniu metod walidacji założonych do realizacji w ramach danego kierunku studiów efektów uczenia się.
3. Opiniowanie programów nauczania i treści zajęć w kontekście ich dostosowania do wymogów rynku pracy.
4. Określanie zapotrzebowania na konkretne kwalifikacje zawodowe wśród absolwentów uczelni wyższych.
5. Określanie perspektyw zmian w zakresie kształcenia odpowiadającego na zapotrzebowanie rynku pracy.
6. Wsparcie merytoryczne w procesie dyplomowania (udział w wyznaczaniu kierunków rozwoju tematyki prac dyplomowych).
7. Wypracowanie mechanizmów służących nawiązywaniu współpracy pomiędzy pracodawcami, identyfikacja barier i trudności w nawiązywaniu współpracy.

Członkami Rady Ekspertów są przedstawiciele przedsiębiorstw produkcyjnych, instytucji finansowych, administracji samorządowej, służby zdrowia oraz instytucji odpowiedzialnych za porządek publiczny.

Akceptuj Więcej informacji