Dane kontaktowe z biblioteką

32-300 Olkusz

e-mail: biblioteka.olkusz@wsb.edu.pl

Godziny otwarcia biblioteki

Biblioteka Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu w roku akademickim 2020/2021 jest czynna w nastepujące dni:

• wtorki w godz. od 15:00 do 18:00
  • piątki w godz. od 15:00 do 18:00
Jednocześnie informujemy, ze wyjątkowo w piątek 23.10.2020 r. Biblioteka będzie nieczynna.
Za utrudnienia przepraszamy!

Regulamin i dokumenty biblioteczne

1. Regulamin Biblioteki WZ w Olkuszu z dn 17.03.2016
  2. Upoważnienie - dokument niezbędny, gdy czytelnik chce upoważnić inną osobę do odbioru zamówionych książek.

Dla czytelnika

Zapisy do biblioteki - instrukcja rejestracji nowego czytelnika

Budowa katalogu

Korzystanie z katalogu OPAC

Kwerendy informacyjne - zestawienie bibliograficzne

Wypożyczalnia międzybiblioteczna - realizacja rewersów z innych bibliotek krajowych tylko za pośrednictwem Biblioteki Akademickiej WSB
w Dąbrowie Górniczej, mail kontaktowy: biblioteka@wsb.edu.pl

Katalog biblioteczny OPAC

Serdecznie zapraszamy do korzystania z Katalogu Bibliotecznego OPAC, który umożliwia zamawianie książek oraz szybkie i wielostronne wyszukiwanie informacji i szczegółów związanych z księgozbiorem. W celu złożenia zamówienia niezbędny jest numer biblioteczny oraz hasło osobiste.

WAŻNE INFORMACJE:

• Zamówienia realizowane są w czasie od 15 do 45 minut od momentu wysłania zamówienia.
  • Zamówionie dokumenty czekają na odbiór 3 dni
  • Student (słuchacz studiów podyplomowych, seminarzysta studiów doktoranckich) może wypożyczyć max. 7 publikacji.
  • Studiujący na dwóch kierunkach/specjalizacjach w WSB mogą wypożyczyć 14 dokumentów.

Zasoby biblioteki

Książki - księgozbiór dostosowany do kierunków studiów prowadzonych w Wydziale Zamiejscowym. Studenci WZ mogą również korzystać z zasobów Biblioteki Akademickiej im. prof. Jerzego Altkorna w Dąbrowie Górniczej.

Czasopisma dostępne w bibliotece -  "Personel i Zarządzanie" ; "Atest - ochrona pracy" ; "Zarządzanie zasobami ludzkimi" ;

Bazy elektroniczne i czasopisma on-line

Zapoznaj się z bogatym zbiorem baz elektronicznych i czasopism dostępnych w wersji on-line

Strona internetowa Biblioteki Akademickiej

Zobacz podserwis internetowy Biblioteki Akademickiej im. prof. Jerzego Altkorna