W co grają ludzie? Teoria gier w życiu społecznym, polityce i ekonomii

10.00 – 11.00

Miejsce i  zapisy: WSB AULA; tel.: (33) 852 30 94


W co grają ludzie? Teoria gier w życiu społecznym, polityce i ekonomii

dr Piotr Kulas

Dlaczego ludzie podejmują określone działania? Dlaczego nie zawsze kierują się wyłącznie zyskiem rozumianym w kategoriach ekonomicznych? Czy podejmując ważne decyzje o rozpoczęciu określonych działań, stosują jakieś strategie? Odpowiedzi na te oraz na inne pytania udziela teoria gier.

Jej przedstawiciele zakładają, że gra to element wszechobecny w życiu społecznym, dlatego teoria gier pozwala analizować, w jaki sposób ludzie dokonują wyborów w życiu. Oparta jest na założeniu, że ludzie dążą do uzyskania jak największych krańcowych korzyści. Dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, starają się porównywać ewentualne koszty i zyski związane z określonym wyborem i działaniem. Teoria gier pozwala więc do pewnego stopnia przewidywać zachowanie aktorów społecznych, politycznych i ekonomicznych, pozwala również na zaplanowanie własnych strategii.

 

dr Piotr Kulas – socjolog; adiunkt w Katedrze Socjologii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej; zainteresowany naukowo związkami kultury i polityki; autor monografii poświęconej problematyce tożsamości w twórczości Czesława Miłosza i Witolda Gombrowicza oraz kilkudziesięciu artykułów z zakresu socjologii kultury, teorii społecznej i politycznej; komentator zjawisk społecznych.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki 2013 w Cieszynie » Środa 20 marca 2013

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji