Miecz japoński i jego porównanie z szablą polską – wykład z pokazem

godz: 11.00-12.00

Wykład dedykowany wszystkim wielbicielom historii wojskowości, uzbrojenia, tradycyjnego oręża, białej broni i kultury Japonii. Jak wygląda tradycyjny japoński miecz - katana? Kiedy pojawiły się pierwsze miecze tego typu? Jak wygląda żmudny i skomplikowany proces wytwarzania? Wreszcie czym różni się ten rodzaj broni od miecza europejskiego? Podczas wykładu poświęconemu białej broni poznasz całą gamę typów i odmian tradycyjnych samurajskich mieczy.

Seweryn Magdziak - nauczyciel; posiada 5dan aikido - ostatni stopień mistrzowski otrzymywany w wyniku egzaminu praktycznego, prowadzi szkołę japońskich sztuk walki z unikalnym na skalę europejską programem aikido dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat.

Miejsce: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ul. Cieplaka 1c; sala Audytorium Maximum,
Zapisy: WSB, tel.: 32 295 93 14; mkot@wsb.edu.pl.

Powrót do: Start » VIII Festiwal Nauki » Program » 19 marca 2012

Patronat honorowy