Znaczenie i symbolika tatuażu więziennego

godz. 14.00-15.00

Tatuowanie więźniów ma niezwykle długą tradycję. Jeszcze niedawno tatuaże więzienne były owiane tajemnicą i publicznie nie mówiło się o ich symbolice i znaczeniu. Obecnie często możemy je zobaczyć w filmach czy na ulicy. Występują w różnych formach, od wykonywanych najprostszą metodą-sinoniebieskich znaków, po kolorowe i skomplikowane arcydzieła. Co tak naprawdę oznaczają tatuaże więzienne? Jaka jest ich symbolika? Czy jest to rodzaj sztuki? Jakie są ich podstawowe grupy? Co oznacza róża, kotwica czy kropka?  Na te pytanie odpowiadał ppor.mgr Artur Kasztelan młodszy wykładowca działu szkolenia, kadr i spraw socjalnych Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Bezpośrednio po wykładzie odbyło się przedstawienie teatralne „Walc dla spóźnionych" w wykonaniu zespołu teatralnego z Zakładu Karnego Lubliniec. Poniżej film z przedstawieni

ppor. mgr Artur Kasztelan - młodszy wykładowca działu szkolenia, kadr i spraw socjalnych Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

_____ _____

Powrót do: Start » VIII Festiwal Nauki » Program » 19 marca 2012