Komizm w nauce

godz. 16.00-18.00

Jak na przestrzeni wieków, pośród wielu nauk, śmiech i komizm został traktowany? Czy podchodzenie poważnie do takiego zagadnienia jak komizm jest dosyć poważne?
Czy można z powagą mówić o rzeczach przez wielu uważanych za niepoważne? Jak Arystoteles, Platon albo Kant traktowali śmiech?
Jedną z najbardziej fundamentalnych cech ludzkich jakie odróżniają go spośród innych stworzeń jest... śmiech, jest poczucie humoru. Najwięksi badacze czy to filozofowie, psycholodzy, historycy, biolodzy przez wieki ocierali się o temat śmiechu u człowieka, czy traktować go jako jedna z fundamentalnych cech człowieczeństwa czy potraktować jak poważny żart i patosem odstawić na inne czasy...

Krzysztof Korzeniecki - filozof, współpracuje z Kołami Naukowymi kilku uczelni w Polsce, podejmując zagadnienie komizmu i śmiechu w nauce, podczas studiów i po ich zakończeniu popełnił kilka publikacji, poruszających wspomniane tematy, koncentrując sie na teoriach filozoficznych i antropologicznych. Nieobce jest mu również praktyczne podejście do tematu, z tytułu występowania od kilku lat w kabarecie.

Miejsce: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ul. Cieplaka 1c; sala: 229

Zapisy: WSB, tel.: 32 295 93 14; mkot@wsb.edu.pl.

Powrót do: Start » VIII Festiwal Nauki » Program » 23 marca 2012

Patronat honorowy