Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Walentynkowe oferty pracy. Jak ustrzelić pracę dorywczą?

Najbliższe tygodnie to czas, w którym możesz liczyć na walentynkowe oferty pracy. Podpowiadamy, gdzie ich szukać i jakie obowiązują stawki.

Walenty, choć nie jest tak potężnym pracodawcą, jak Mikołaj czy Zajączek, to też generuje tymczasowe miejsca pracy – mówi Joanna Żukowska, ekspert międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl Zwykle pracodawcy oferują umowę zlecenie i stawki za godzinę. Wymagają zaś pracy zmianowej – na stanowiska, które przygotowują produkty na Walentynki „od kuchni” –  lub nawet 10-12-godzinnej, gdy oferta tyczy się weekendu poprzedzającego Walentynki i samego święta – dodaje. 

Oto pięć stanowisk, na które co roku poszukiwani są pracownicy. Szykujcie CV. 

 

1. Pakowacze walentynkowych zestawów

Pakowacze rekrutowani są nieustannie, jednak przy okazji Walentynek szczególnie. To przed Walentynkami firmy wypuszczają na rynek limitowane kolekcje produktów, koszyki słodyczy czy zestawy kosmetyków z serduszkami. Przygotowanie takich zestawów sprawia, że na kilka tygodni przed 14 lutym, pojawiają się walentynkowe oferty pracy. Pakowaczy poszukują nie tylko zakłady produkcyjne, ale także punkty usytuowane w centrach handlowych. Zwykle wymagane są zdolności manualne i umiejętność pracy pod presją czasu.

 

2. Pracownicy ds. sprzedaży ofert specjalnych

Na liście „walentynkowych ofert pracy” wysoko znajduje się też osoba, która ma talent do sprzedawania. Czego? Specjalnych ofert dla zakochanych, wyjazdów na czas Walentynek i różnego typu atrakcji dla dwojga. Czasem zadaniem pracownika jest sprzedaż przez telefon, a czasem bezpośrednia. W przypadku pierwszej – ogłoszenia pojawiają się na ok. 2-3 tygodnie przed świętem, w przypadku drugiej – pracownik potrzebny będzie w dniu Walentynek. W tym roku święto wypada we wtorek 14 lutego, co oznacza, że firmy będą chciały kusić promocjami już od piątku. Na stanowisko sprzedawców poszukiwane są często osoby, które w swoim CV mają doświadczenie w pracy np. w call centre.  

 

3. Kurierzy

Wzmożone zapotrzebowanie na kurierów zaczyna się już na ok. 1,5 tygodnia przed Walentynkami. To wtedy zakochani przypominają sobie o potrzebie zamówienia prezentu dla bliskiej osoby. Najwięcej pracy mają kurierzy, którzy otrzymują zadanie specjalne, czyli muszą dostarczyć kwiaty, czekoladki, prezenty, a czasem kolację na umówioną godzinę, dokładnie 14 lutego. Walentynkowe oferty pracy dla kurierów to coroczny pewniak. Wymagania? Prawo jazdy.

 

4. Kelnerzy, czyli wszystkie ręce na pokład

Gastronomia to branża, która z rekrutacjami radzi sobie często na własny rachunek np. wywieszając informację o rekrutacji w witrynie lokalu. Zdarza się również, że walentynkowe oferty zwłaszcza dla kelnerów trafiają do Internetu. W czasie Walentynek dodatkowych rąk do pracy potrzebują kawiarnie i restauracje. Ponieważ serwis ma znaczenie, poszukiwane są osoby z doświadczeniem w gastronomii.

 

5. Amor, elf, romantyczny Pierot

Nie byłoby Walentynek bez naborów na hostessy i hostów. Na kilka dni przed Walentynkami i w samo Święto Zakochanych bez trudu można napotkać osoby, które rozdają ulotki z serduszkiem, słodycze, gadżety i zachęcają do zakupu określonych produktów. Jak znaleźć pracę? Oferty pojawiają się zarówno na platformach z ofertami pracy, jak i na stronach agencji hostess.

 

Zarobki

Teoretycznie, według przepisów, które obowiązują od 1 stycznia 2017 roku, godzinowa stawka nie powinna wynosić mniej niż 13 zł, w praktyce – nierzadko jest ona niższa. Przykładowo, pracownicy restauracji wciąż pracują nawet za 6-8 zł na rękę. Godzą się na niskie stawki, gdyż czasem nawet drugą pensję potrafią zarobić z napiwków. Oferty pracy dla pakowaczy rozpoczynają się od poziomu 10 zł. Podobne stawki od 10 do 13 zł obowiązują dla sprzedawców. Ile zarabiają kurierzy? Ich płace bardzo się różnią w zależności od regionu i pracodawcy – wahają się od 8 zł w górę. Walentynkowe oferty pracy to doskonała okazja do dorobienia dla hostess. Za zachęcanie do zakupów można oczekiwać nawet 13 – 15 zł za godzinę pracy.

 

 

 

 

***

MonsterPolska.pl to międzynarodowy serwis z ofertami pracy (część grupy Monster.com), oferujący dostęp do ponad 4,5 miliona ofert pracy w ponad 40 krajach. Jako pionier rekrutacji online MonsterPolska.pl efektywnie łączy pracodawców z pracownikami, realizując zarówno rekrutacje lokalne, jak i te o charakterze międzynarodowym. Skuteczność rekrutacji gwarantują unikalne rozwiązania technologiczne i komunikacyjne, tworzone w odpowiedzi na zmieniające się̨ potrzeby rynku pracy. www.MonsterPolska.pl

Powrót do: Start » Akademickie Biuro Karier | Oferty pracy | Oferty praktyk | Porady » Aktualności

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl