CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy!

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

Grasz o staż w Parlamencie Europejskim?

Rusza druga edycja konkursu „Grasz o staż w parlamencie europejskim”. Główną nagrodą jest miesięczny, płatny staż w brukselskim biurze poselskim w Parlamencie Europejskim. W konkursie mogą brać udział studenci z województwa śląskiego, staż jest skierowany głównie do studentów kierunków: Prawa, Administracji, Politologii, Stosunków Międzynarodowych, Europeistyki, Nauk Społecznych, Zarządzania, Filologii, Dziennikarstwa. Wystarczy tylko wejść na stronę www.plura.pl, wypełnić wniosek i wysłać zgłoszenie. Trójka zwycięzców zostanie wyłoniona podczas finałowego etapu w maju, który odbędzie się w Katowicach. Nagrodzeni otrzymają stypendium w wysokości 1000 euro na zakwaterowanie i podróż! Do udziału w konkursie zaprasza organizator programu stażowego Śląski europoseł Marek Plura.

Podczas stażu laureaci będą mieli okazję zapoznać się z tym jak działa Parlament Europejski, biuro poselskie, uczestniczyć w spotkaniach grup parlamentarnych i politycznych, licznych konferencjach i seminariach.

„Zapewniam, że to nie staż z parzenia kawy i układania pism w segregatorach. Bardzo chciałbym, aby młodzi, aktywni śląscy studenci zdobyli ciekawe i cenne doświadczenia, które przydadzą się im w przyszłej karierze zawodowej” - mówi europoseł Marek Plura. Eurodeputowany serdecznie zachęca do zgłaszania się do konkursu studentów z niepełnosprawnościami. Poselskie biuro w Brukseli jest w pełni dostępne.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu można znaleźć w regulaminie zamieszczonym na stronie www.plura.pl lub bezpośrednio skontaktować się z organizatorami pod. nr tel. 32 228 377 12. Zgłoszenie należy wysłać na adres marek.plura@ep.europa.eu do 25 marca 2017 roku.

Powrót do: Start » Akademickie Biuro Karier | Oferty pracy | Oferty praktyk | Porady » Aktualności

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,