Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Zostań Młodym Przedsiębiorcą 2014 roku

Młodzi przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do konkursu na najlepsze firmy 2014 r. Nagrody wręczone zostaną w trakcie IV Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbędzie się 22-25 września w Katowicach

Mała i średnia przedsiębiorczość tworzy najważniejszy sektor polskiej gospodarki. Stanowi również główny temat zbliżającego się wydarzenia, podczas którego najważniejsze osoby w państwie, a także osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw podyskutują o możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami.

Wieczorna gala IV Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw stanie się areną finału konkursu „Młody Przedsiębiorca Roku 2014”. Został on zorganizowany w ramach programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście”, prowadzonego przez Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Biorący udział mają także szansę na zdobycie „Wyróżnienia Pierwszego Miliona”, które przyzna magazyn Pierwszy Milion.

Konkurs trwa od 1 sierpnia do 22 września 2014 roku i podzielony jest na 2 etapy. W 1 etapie, w którym zgłoszenia przyjmowane są do 22 sierpnia, uczestnicy wypełniają formularz zgłoszeniowy i w kilku zdaniach opisują swój największy sukces związany z prowadzonym własnym biznesem. Etap 2 to casting konkursowy przed jurorami: każdy z Młodych Przedsiębiorców będzie miał za zadanie zaprezentować swój biznes, przy czym formuła wystąpienia jest dowolna. Jurorami są członkowie zespołu zarządzającego oraz eksperci Programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście”.

Warunki uczestnictwa w konkursie są dwa: należy spełniać wymagania Programu dla Młodych Przedsiębiorców, czyli mieć mniej niż 35 lat i prowadzić swoją firmę jako właściciel / współwłaściciel / wspólnik nie dłużej, niż 3 lata oraz zarejestrować się na stronie www.mlodyprzedsiebiorca.org.

 

Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach jest komisją Izby, składającą się z ludzi młodych i kierującą swoje projekty do ludzi młodych. Istnieje od 2005 roku i od tej pory prowadzi cykliczne spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin w postaci „Spotkań Gospodarczych”, konferencji „Ekonomiczne Forum Młodych” odbywających się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Jest też Partnerem Programowym IV Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

Natomiast Program „Młody Przedsiębiorca w nowoczesnym mieście” to projekt skierowany do Młodych Przedsiębiorców, tj. osób, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia i prowadzą firmę nie dłużej niż 3 lata. Zbudowany jest on z cyklu warsztatów – spotkań z doświadczonymi przedsiębiorcami oraz bazuje na bliskiej współpracy z instytucjami administracji publicznej odpowiedzialnymi za organizację prowadzenia biznesu w Polsce. Obecnie bierze w nim udział ponad 140 Młodych Przedsiębiorców.

Powrót do: Start » Akademickie Biuro Karier | Oferty pracy | Oferty praktyk | Porady » Aktualności

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji