Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Pracownia analizy danych i badań jakościowych” w Akademii WSB- sala nr 231

Uprzejmie informujemy o możliwości korzystania z "Pracowni analizy danych i badań jakościowych", otwartej w ramach projektu "Perfect- Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB" (sala nr 231 w siedzibie głównej, ul. Cieplaka 1C w Dąbrowie Górniczej).

 

Laboratorium umożliwia prowadzenie badań, prowadzenie analizy danych jakościowych (tekstowych i wizualnych) i ilościowych z wykorzystaniem technik i algorytmów wspomaganych komputerowo, adaptacji nowych rozwiązań metodologicznych oraz realizacji projektów wdrożeniowych w nauce i w biznesie.

 

Cel utworzenia pracowni: badania i rozwój naukowy, edukacja i dydaktyka z naciskiem na analizy i interdyscyplinarne badania jakościowe. 

Wyposażenie pracowni:

 

*15 wysokiej jakości komputerów stacjonarnych z monitorem i oprogramowaniem wraz ze skanerami

*oprogramowanie Atlas.ti

 

Atlas.ti jest kompleksowym programem umożliwiającym prowadzenia analiz jakościowych, rozbudowanej analizy treści szczególnie przydatnym w przypadku dużych zbiorów danych. Najważniejsze funkcje programu Atlas.ti to automatyczne kodowanie materiałów tekstowych, obrazów, audio/video, wsparcie dla RTF, wbudowanych obiektów (MS Excel, obrazy itp.), konwersja "w locie" dokumenty Word do RTF, pełne natywne wsparcie PDF, integracja z Google Earth, synchronizacja tekstu do mediów, wbudowany silnik transkrypcji, interaktywne scalanie, kodowanie, linkowanie; rozbudowane wyszukiwanie (semantyczne, logiczne) oraz wizualne budowanie mapy myśli.

 

* oprogramowanie PS IMAGO PRO Academic wersja 5.1

 

PS IMAGO jest kompleksowym programem do prowadzenia analiz wyników badań.

 

serdecznie zapraszamy!

Powrót do: Start » Dział Rozwoju Nauki » PERFECT- Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB » Aktualności dotyczące projektu

 

Nasi partnerzy