Zaproszenie na bezpłatną mammografię 13-14 lutego w Dąbrowie Górniczej

W imieniu Prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Akademii WSB zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) do mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED, która pojawi się w Dąbrowie Górniczej w dniach 13-14 lutego br. w godzinach 10-17 przy Pałacu Kultury Zagłębia, Plac Wolności 1.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, lub zachęcenia bliskiej osoby do badań mammograficznych. Jest to najbardziej skuteczna metoda wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejsze badanie przesiewowe u kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat, spośród których aż 1% choruje na ten groźny nowotwór.

Zachęcamy do zatroszczenia się o siebie i o bliską osobę – mamę, babcię, siostrę lub przyjaciółkę. Zgłoście się razem na bezpłatne badania w ramach Programu Profilaktyki Raka piersi, finansowanego przez NFZ. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie leczą się z powodu raka piersi, jak również nie miały wykonywanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki w ostatnich 24 miesiącach, lub są w grupie ryzyka a w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub przez formularz na stronie

Powrót do: Start » Dla studentów » Aktualności

Wirtualna Uczelnia

Logowanie do ProLib (Biblioteka)