Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wstęp do psychologii przywództwa. Wykład dra Mateusza Grzesiaka

 

Ponad 1 000 osób wzięło udział w szkoleniu pt. „Nowoczesny lider – trendy przywództwa” prowadzonym przez dra Mateusza Grzesiaka- przedsiębiorcę, psychologa oraz znanego trenera rozwoju osobistego. Wykład został zorganizowany w ramach Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń, który od 16 do 24 września odbywa się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

XXI wiek przyniósł nowe spojrzenie na kwestie zarządzania ludźmi – to przywództwo obecnie uważa się za jeden z najważniejszych czynników wpływających na skuteczne i efektywne zarządzanie zróżnicowanym, wielokulturowym zespołem.


Jak podkreślił podczas wykładu dr Mateusz Grzesiak - Współczesne przywództwo wymaga bycia elastycznym, gotowym i akceptującym dynamiczne zmiany oraz otwartym na różne, często zmienne oczekiwania pracowników. Dawniej uważano, że prawdziwy przywódca to ten, który ma talent. Obecnie to coś więcej niż tylko zbiór cech osobowościowych. Przywództwo to trudna sztuka, której jednak można się nauczyć. Na tym celu skoncentrowany jest proponowany program studiów podyplomowych "Psychologia przywództwa", którego mam przyjemność być inicjatorem w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej 

 

 

Inaugurujący spotkanie, Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego - Dominik Penar po raz pierwszy miał okazję przedstawić dr Mateusza Grzesiaka jako adiunkta w katedrze Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz pomysłodawcę kierunku studiów podyplomowych „Psychologia przywództwa” (rozpoczęcie zajęć w październiku 2017 r.). Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w rocznym programie studiów podyplomowych zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej: Psychologia przywództwa(kliknij)

 

 

Dr Mateusz Grzesiak - adiunkt a Katedrze Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, członek Senatu. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, ukończył studia magisterskie z prawa oraz psychologii. Przedsiębiorca, trener i konsultant. Autor 13 bestsellerowych książek. Szkoli międzynarodowo od ponad 13 lat w 7 językach, głównie na rynkach europejskich (m.in. Niemcy, Anglia, Irlandia, Włochy, Polska) i latynoskich (m.in. Ekwador, Meksyk, Brazylia, Kolumbia). Uczestnik programów telewizyjnych i radiowych w Polsce i za granicą.

 

 

 

 

 

 

 

 

/D.P., 19.09.2017 r./

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy