Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Znamy zwycięzców II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Transporcie Kolejowym!

Ile wynosi „Iberyjski” rozstaw szyn? Jakie polskie miasta łączy linia kolejowa E20? Jak była zasilana słynna Luxtorpeda? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Transporcie Kolejowym, organizowanym przez Katedrę Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W Konkursie udział wzięło niemal 150 uczniów z 16 szkół kolejowych z całej Polski. 

W kategorii drużynowej najlepsi okazali się Uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku, natomiast w konkursie indywidualnym, zwycięzcą został Marcin Fiałkowski reprezentujący Technikum Kolejowe im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy zdobywając główną nagrodę konkursu – Złoty Indeks upoważniający do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Transport.

 

Zadaniem uczestników było rozwiązanie w czasie 1,5 h testu wiedzy składającego się z 25 pytań zamkniętych dotyczących szeroko rozumianej tematyki transportu kolejowego.

 

Pozostałe miejsca w Konkursie indywidualnym zdobyli:

2 miejsce - Szymon Blachura – reprezentujący Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach,

3 miejsce - Przemysław Stefaniak – reprezentujący Technikum Kolejowe im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.

 

W konkursie drużynowym drugie miejsce zajął Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej, a trzecie Technikum Kolejowe im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.


Główną nagrodą w konkursie indywidualnym był Złoty Indeks WSB uprawniający do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Transport. Zwycięzcy otrzymali również atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów Konkursu: F.H.U. "ORION Kolej" Krzysztof Warchoł, Fundację Grupy PKP oraz PKP CARGOTABOR Sp. z o.o.


Konkurs adresowany był do uczniów kształcących się w specjalnościach: technik transportu kolejowego, technik dróg i mostów kolejowych, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym oraz do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych tematem transportu kolejowego.

 

Celem wydarzenia było promowanie wiedzy o transporcie kolejowym poprzez wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów w tej dziedzinie, wymiana doświadczeń zawodowych, nawiązanie współpracy między podmiotami kształcącymi w w/w zawodach oraz promocja kształcenia na kierunkach realizowanych w zakresie transportu i kolejnictwa.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne spotkanie podczas III edycji konkursu!


Relacja z II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Transporcie Kolejowym:

 

/WG, KŁ, 19.12.2017/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy