Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Zapraszamy do udziału w III edycji Turnieju Debat Oksfordzkich

Masz zdolności oratorskie? Mądre argumenty to Twoja specjalność? Lubisz dzielić się swoimi poglądami z kolegami? Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w Turnieju Debat Oksfordzkich, skierowanym do uczniów szkół średnich z regionu. Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy czteroosobowe zespoły uczniów wraz z opiekunem.

CEL

Celem wydarzenia jest promowanie idei debat oksfordzkich, a jednocześnie kształcenie umiejętności oratorskich młodzieży, sztuki argumentacji i poszanowania dla reguł publicznej debaty. Idea debat narodziła się w Wielkiej Brytanii w 1823 roku, tworząc pole do akademickiej wymiany myśli i poglądów.

 

O TURNIEJU

Pierwszy etap Turnieju Debat Oksfordzkich odbędzie się  27 lutego br. w siedzibie Uczelni. Zakres tematyczny debaty będzie obejmował bieżące problemy społeczno-polityczne w Polsce i na świecie. O szczegółowych tezach uczestnicy wydarzenia zostaną powiadomieni po zakończeniu rejestracji on-line. W finale, który odbędzie się 13 marca br., zmierzą się zwycięskie zespoły, spośród których wyłoniona zostanie najlepsza drużyna.

 

NAGRODY

Laureaci otrzymają tytuł Lidera Debaty Oksfordzkiej, statuetkę Złoty Argument 2018 oraz nagrody rzeczowe.

 

Formularz rejestracyjny

 

O Patronat Honorowy nad wydarzeniem poproszono m.in. Śląskiego Kuratora Oświaty.

 

Ze względów organizacyjnych liczba uczestników Turnieju Debat Oksfordzkich jest ograniczona.


Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ z ubiegłorocznej edycji Turnieju Debat Oksfordzkich.


KONTAKT

mgr Katarzyna Łopacińska - Koordynator projektu

tel. 32 295 93 14
e-mail: klopacinska@wsb.edu.pl

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy