Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

XXIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa SOCIALIA 2018

W dniach 15-16 listopada br. w siedzibie Akademii WSB odbyła się XXIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa SOCIALIA 2018. „Społeczno-pedagogiczne problemy współczesnej Europy  kompetencje społeczne w procesie redukcji deficytów i rozwiązywania problemów jednostki oraz wspólnoty”. 

Konferencja jest częścią projektu realizowanego wspólnie z Republiką Czeską i Słowacką, wydarzenie zrealizowane zostało w ramach grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Konferencję otworzył dr Marcin Lis, Prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem. Wykład inaugurujący nt. Edukacja i wychowanie w procesie redukcji deficytów uznania wygłosiła prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, Kierownik Seminarium Doktorskiego Akademii WSB. W obradach plenarnych prowadzonych przez prof. dr hab. Mirosławę Nowak-Dziemianowicz oraz prof. zw. dr hab. Zbyszko Melosika, wystąpili: prof. zw. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska, prof. zw. dr hab. Agnieszka Gromkowska-Melosik, dr hab. Magdalena Kraczla, dr hab. inż. Janusz Morbitzer, prof. AWSB.

 

W konferencji udział wzięło ponad 130 uczestników z wiodących ośrodków krajowych oraz z 14 uniwersytetów zagranicznych (m.in. Mykolas Romeris University, Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny w Połtawie, Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny w Tarnopolu, Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie, Uniwersytet Tomasa Baty, Międzynarodowy Uniwersytet Kijowski, Uniwersytet Cyryla i Metodego w Trnavie, Uniwersytet Hradec Králové). W organizację koferencji właczyły się także Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA (reprezentowana podczas wydarzenia przez prof. nadzw. dr hab. Barbarę Piontek) oraz Rosomak SA.

 

O aktualności i ważności podejmowanej tematyki najlepiej świadczyły merytoryczne i angażujące dyskusje w ramach obrad plenarnych, sesji moderowanych, posterowych, warsztatów, które prowadzone były przez wybitne osobowości współczesnej nauki.

 

Patronat nad Konferencją objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej, Polskie Towarzystwo Pedagogiczne, Prezydent Dąbrowy Górniczej Pan Zbigniew Podraza, a także Telewizja Polska SA, oddział Katowice.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy