Informacje

100 kobiet Akademii WSB na 100 lat

Akademia WSB jest kobietą! – pod takim hasłem Akademia WSB świętowała 100. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych. 28 listopada 2018 roku był dniem inspirujących wykładów, warsztatów i dyskusji przygotowanych przede wszystkim z myślą o kobietach.

Wydarzenie zorganizowane 28 listopada 2018 roku, w 100. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych, miało na celu nie tylko przypomnienie o ważnej rocznicy, która w znaczący sposób wsparła emancypację kobiet w Polsce, ale także zintegrowanie kobiet skupionych wokół Akademii WSB.

 

Witając uczestników wydarzenia – m.in. pracowników Akademii WSB, wykładowców, studentów, doktorantów, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku  oraz przyjaciół Akademii WSB – prof. nadz. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB, wspomniała m.in. o pozycji kobiet w świecie nauki, biznesu i edukacji, przypominając jednocześnie o wyzwaniach związanych z budowaniem środowiska opartego na różnorodności i wspierającego ambicje kobiet.  

 

Rozważania na temat roli kobiet w życiu osobistym i zawodowym, ich tożsamości oraz dylematów związanych ze społecznymi oczekiwaniami podjęła w swoim wystąpieniu prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, Kierownik Seminarium Doktorskiego Akademii WSB, której wykład o nieco przewrotnym tytule „Poczuj się jak Małgosia Rozenek - czyli jak być sobą we współczesnym świecie?” zainaugurował całe wydarzenie.

 

Uczestnicy spotkania wzięli udział także w interaktywnym quizie wiedzy o kobietach oraz warsztatach eksperckich, przygotowanych przez ekspertów Akademii WSB: dr Sabinę Ratajczak, Prorektor Akademii WSB („Jak osiągać FLOW w życiu osobistym i zawodowym”) i Michała Dziekońskiego, wykładowcę Akademii WSB („Okno Johari - co wiemy o sobie, co wiedzą o nas inni - warsztaty wyobrażeń wizerunku jako podstawa personal branding”). Wydarzenie miało także wymiar międzynarodowy: podczas dyskusji panelowej z udziałem studentek Akademii WSB (Pauli Cusipuma z Peru, Nonduduzo T.Simelane z Królestwa Estwatini, Nino Gabadze z Gruzji, Sükran Yalçin z Turcji i Ton Nu Lien Chau z Wietnamu), słuchacze mieli okazję porozmawiać na temat postrzegania roli kobiet oraz zachodzących przemian społecznych w wybranych krajach.

 

Swoją obecność uczestniczki wydarzenia zaznaczyły wpisując na pamiątkowej tablicy atrybuty związane z kobiecą siłą. Hasła takie jak entuzjazm, niespożyta energia, niezłomność, wyobraźnia będą inspirowały kolejne pokolenia studentów, wykładowców i gości Akademii WSB.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji