Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Warsztaty prawnicze oraz spotkanie Programu Erasmus+

28 listopada 2018 roku Akademia WSB we współpracy z Instytutem Prawa im. Jana Łaskiego zorganizował międzynarodowe warsztaty prawnicze oraz spotkanie otwarte Programu Erasmus+. Uczestnicy projektu "LAW MATTER" wraz z uczniami V LO im. Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej przeprowadzili warsztaty pozaformalne w różnych obszarach edukacji prawnej.

Młodzi ludzie z 8 krajów wspólnie pracowali nad prawami człowieka, problemem migracji, ochroną dziedzictwa kulturowego i prawami seniorów. Warsztaty prowadzili prawnicy i pracownicy młodzieżowi z sektora pozarządowego w Europie: Ivana Dankova z Association of Young Lawyers w Bułgarii, Martyna Kucharska-Staszel – ekspert edukacji prawnej, Daryna Kupriianova z European Students Association for Cultural Heritage, Alina Prochasek – trener młodzieżowy oraz Piotr Jaros - radca prawny.


Kończąca wydarzenie dyskusja w formule open space pozwoliła na zbudowanie przyszłych partnerstw i wypracowanie nowych pomysłów na przyszłe projekty.
W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele następujących organizacji:

  • Association of Young Lawyers (Bułgaria), 
  • Fundación Universitaria San Antonio (Hiszpania), 
  • Internationale Arbeidsvereniging (Holandia), 
  • Studentska organizacija Univerze v Ljubljani (Słowenia), 
  • United Societies of Balkans (Grecja), 
  • Zdruzenie na studenti po pravo i mladi pravnici Pavel Satev Kocani (Macedonia), 
  • Phoenix Social Enterprise Limited (Wielka Brytania).

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy