Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Zmarł dr hab. Jan Czempas, ekonomista, samorządowiec, społecznik

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 5 stycznia 2019 roku odszedł śp. dr hab. Jan Czempas wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii WSB. 

Dr hab. Jan Czempas urodził się w 1948 roku w Bieruniu, był absolwentem, a następnie wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Autor ponad 60 ekspertyz oraz publikacji naukowych na temat sytuacji finansowej miast i gmin. Promotor ponad 500 prac dyplomowych.

 

Za swoje dokonania został odznaczony Brązowym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a także tytułem Zasłużony dla Miasta Bierunia i Nagrodą Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego Clemens Pro Publico Bono. Dr hab. Jan Czempas był radnym sejmiku województwa śląskiego oraz członkiem Rady Miejskiej w Bieruniu. 

 

Rektor, Senat i cała społeczność akademicka Akademii WSB składają Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom Profesora wyrazy głębokiego współczucia.

 

Ceremonia pogrzebu rozpocznie się w środę 9 stycznia 2019 roku o godzinie 10.00 Mszą świętą w Kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu, przy ul. Krakowskiej 3. 

 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy