Informacje

Złoty Indeks dla najlepszego logistyka

Złoty Indeks Akademii WSB, prestiżowe praktyki i staże oraz nagrody rzeczowe trafiły w ręce laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej organizowanego już po raz dziewiąty przez Akademię WSB.

 

Partnerami Konkursu byli Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”, który reprezentowali Pani Beata Gorczyca - Dyrektor ds. Komunikacji i Pan Artur Kalisiak - Koordynator ds. Projektów Strategicznych oraz Grupa Raben, reprezentowana przez Panią Klaudię Katolik - HR Biznes Partner.

 

W konkursie, który odbył się 12 marca 2019 roku Akademia WSB, udział wzięło ponad 300 uczniów z 60 szkół średnich z całej Polski, kształcących w zawodach technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali. Uczniów, towarzyszących im nauczycieli oraz Partnerów Konkursu powitał dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem.

 

I miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej zajął Pan Norbert Malik z Zespołu Szkół w Libiążu (opiekun ucznia: Pani Jadwiga Bochenek), II miejsce wywalczył Pan Fabian Smykała z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu (opiekun ucznia: Pan Sławomir Sienkiewicz), III miejsce zajął Pan Filip Sitarski z Technikum nr 5 w Zespole Szkół Nr 6 w Tychach (opiekun: Pani Aleksandra Tomecka).

 

Laureaci IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej otrzymali nagrody ufundowane przez Organizatorów i Partnerów wydarzenia: Złoty Indeks Akademii WSB, uprawniający do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Logistyka, 2-tygodniowy staż w firmie Schavemaker (zrzeszonej w Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”) oraz nagrody rzeczowe, przekazane przez Grupę Raben.

 

Celem Konkursu organizowanego przez Akademię WSB jest wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów, a także – biorąc pod uwagę niebagatelną rolę i znaczenie logistyki w gospodarce krajowej i zagranicznej – promocja kształcenia na kierunkach branży TSL. W dotychczasowych edycjach Konkursu udział wzięło ponad 1600 uczniów z 16 województw.

 

Logistyka to jeden z obszarów studiów oferowanych przez Akademię WSB. Studia wyróżniają praktyczne programy studiów, realizowanych we współpracy z partnerami biznesowymi, atrakcyjne specjalności, dostęp do specjalistycznego oprogramowania wykorzystywanego w branży logistycznej oraz możliwość realizacji praktyk i staży w partnerskich instytucjach i firmach. Sprawdź ofertę studiów I stopnia »

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji