Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ZamknijInformacje

Rektor Akademii WSB ekspertem XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Reforma szkolnictwa wyższego była tematem jednej z sesji dyskusyjnych podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wśród ekspertów tej sesji tematycznej znalazła się dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB.

Podczas sesji „Reforma szkolnictwa wyższego”, która odbyła się w ramach Kongresu 13 maja 2019 r., Rektor Akademii WSB podkreślała istotną rolę uczelni, jaką jest wyposażenie studentów nie tylko w wiedzę ekspercką i kompetencje wymagane w danym momencie na rynku pracy, ale także wyrobienie w młodych ludziach nawyku uczenia się przez całe życie, pozwalającego im efektywne przystosowanie się do zmieniającej się dynamicznie sytuacji ekonomicznej i społecznej.

 

W ramach sesji  omawiane były również m.in. zagadnienia związane z Ustawą 2.0, założenia reformy szkolnictwa wyższego oraz menedżerska rola rektorów w tworzeniu nowoczesnych uczelni.

 

W gronie prelegentów panelu „Reforma szkolnictwa wyższego” XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach znaleźli się:

- Jarosław Gowin (Wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego)

- Andrzej Adamski (Uniwersytet Jagielloński - pełnomocnik rektora ds. inicjatyw proinnowacyjnych)

- Zdzisława Dacko-Pikiewicz (Akademia WSB – rektor)

- Barbara Kos (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - prorektor ds. nauki i kadry akademickiej)

- Andrzej Kowalczyk (Uniwersytet Śląski w Katowicach – rektor)

- Andrzej Kurkiewicz (Departament Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska - zastępca dyrektora)

- Marek Rocki (Szkoła Główna Handlowa – rektor)

- Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna – dziennikarz)

 

W ramach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Rektor Akademii WSB znalazła się również w gronie prelegentów sesji tematycznej "Kobiety w biznesie".

 

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress; 13-15 maja 2019 r.) to największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej. Zakres tematyczny ponad stu spotkań kongresowych obejmuje kilkanaście głównych obszarów, w tym m.in. rolę młodych ludzi w przekształcaniu Europy i przyszłość Unii Europejskiej, zależności między ekspansywnymi technologiami a rozwojem gospodarczym i społecznym, międzynarodową współpracę gospodarczą czy zagadnienia zrównoważonego rozwoju.

Wśród gości Kongresu znajdują się politycy europejscy, przedstawiciele gospodarczych resortów polskiego rządu, inwestorzy, menedżerowie i przedsiębiorcy reprezentujący różne sektory i branże gospodarki oraz szeroką skalę działalności. Bogato reprezentowane jest środowisko samorządowe, w debatach biorą udział specjaliści i eksperci poszczególnych obszarów i dziedzin.

 

 

Fot. Europejski Kongres Gospodarczy

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy