Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

SOSW w Dąbrowie Górniczej partnerem Akademii WSB

Współpracę i kompleksowe wsparcie osób niepełnosprawnych w procesie kształcenia w Akademii WSB zadeklarowały 6 czerwca 2019 r. Akademia WSB oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

 

SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej jest placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży: niesłyszących, słabo słyszących, niewidomych, słabo widzących, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.

 

Umowa współpracy, podpisana przez Rektor Akademii WSB – dr Zdzisławę Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej – Panią Violettę Trzciną, jest deklaracją współpracy (poprzez działania bieżące oraz wspólne projekty)  m.in. w zakresie pomocy osobom z różnymi niepełnosprawnościami w dostępie do oferty edukacyjnej Akademii WSB i efektywnym procesie kształcenia oraz kształcenia pedagogów, podnoszących ich kompetencje w obszarze edukacji osób z niepełnosprawnościami. W spotkaniu udział wzięły również Pani Elżbieta Chycka – Wicedyrektor SOSW w Dąbrowie Górniczej, Pani Zdzisława Molenda – Kwestor Akademii WSB, mgr Agnieszka Szostak – Prodziekan ds. Kształcenia oraz dr Magdalena Kot-Radojewska - Zastępca Dyrektora Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji Akademii WSB.
 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej dołączył do grupy kilkudziesięciu podmiotów współpracujących z Akademią WSB w obszarze przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu poszczególnych osób ze względu na ich stan zdrowia, wiek, status materialny lub umiejętności.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy