Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Seria wykładów na najstarszej uczelni na terenie Białorusi - dr hab. Ryszard Szynowski

W dniach 13 do 17 maja 2019 r. w ramach programu Erasmus + dr hab. Ryszard Szynowski z Akademii WSB wystąpił z serią wykładów w najstarszej uczelni na terenie Białorusi w Połockim Uniwersytecie Państwowym.

Wykłady skierowano do studentów Wydziału Zarządzania, Finansów i Ekonomii Połockiego Uniwersytetu Państwowego. Tematyka wykładów obejmowała problematykę zarządzania kryzysowego oraz infrastruktury krytycznej w Polsce. Szczególnie interesująca dla studentów okazała się ocena słabych i mocnych stron omawianego systemu, przedstawiona na podstawie dotychczasowych wniosków z przeprowadzonych kontroli oraz wniosków po wystąpieniu katastrof naturalnych i awarii technicznych zaistniałych w ostatnich latach w Polsce.

 

W ramach wizyty odbyło się także spotkanie z kierownikami katedr Wydziału Zarządzania, Finansów i Ekonomii Połockiego Uniwersytetu Państwowego poświecone nowym kierunkom rozwoju współpracy naukowej w obszarach zarządzania kryzysowego jak również w obszarze ochrony infrastruktury krytycznej. Spotkaniu przewodniczyła Dziekan Wydziału Finansów i Ekonomii Połockiego Uniwersytetu Państwowego profesor Hanna Laurynenka oraz Kierownik Katedry Logistyki i Zarządzania profesor Elena Maley.

W konkluzji pozytywnie oceniono rozwijającą się współpracę obu uczelni oraz podkreślono aspekt wzajemnych korzyści wynikających dla obu stron.

 

Z dr hab. Ryszardem Szynowskim przeprowadzono wywiad, którego treść zamieszczono na stronie internetowej Połockiego Uniwersytetu. Wystąpienie pana profesora wnosi istotny wkład do kształtujących się wzajemnych stosunków w ramach programu Erasmus+.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy