Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Nowy wymiar sprawiedliwości

"Sądy dla obywateli" to temat konferencji, która 26 czerwca 2019 roku odbyła się w Akademii WSB. Pomysłodawcą oraz inicjatorem Konferencji była Wicemarszałek Sejmu RP Barbara Dolniak.

Ideą przyświecającą wydarzeniu jest "Nowy Wymiar Sprawiedliwości" - bliższy obywatelom, zmierzający do przyspieszenia postępowań sądowych i skrócenia kolejek w sądach.
 
To inauguracyjna konferencja, której celem jest dążenie do zmian systemowych w polskim wymiarze sprawiedliwości ponad wszelkimi podziałami. Wśród zaproszonych gości, jako panelistów konferencji, znaleźli się m.in.: Krystian Markiewicz (prezes Stowarzyszenia Iustitia Polska), Przemysław Schmidt (prezes Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji LEWIATAN), Małgorzata Miszkin-Wojciechowska (Centrum Mediacji LEWIATAN), r.pr. dr Tomasz Sadowski (Adiunkt w Katedrze Zarządzania Akademii WSB), mec. Łukasz Staszel (Katedra Zarządzania Akademii WSB), Roman Kusz (dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach), Grzegorz Frączek (Centrum Szkoleń Prawnych, dr nauk prawnych), Izabella Żyglicka (prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach), Iwona Palka (prokurator apelacyjny w stanie spoczynku) oraz mec. Monika Przewłocka, (Katedra Zarządzania Akademii WSB).

Głosem eksperckim w dyskusji panelistów i zaproszonych gości była Pani Barbara Dolniak - polska prawniczka, sędzia, od 2015 roku poseł i wicemarszałek Sejmu VIII kadencji. 

 

W trakcie konferencji zaprezentowana została "DEKLARACJA SPRAWIEDLIWOŚCI", którą podpisali wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu paneliści i który to dokument ponad wszelkimi podziałami będzie początkiem "Nowego Wymiaru Sprawiedliwości".

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy