Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Projekt Akademii WSB z dofinansowaniem MNiSW

Projekt Akademii WSB znalazł się na liście zwycięzców konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłoszonego w ramach programu DIALOG.

Celem programu MNiSW „DIALOG” jest wsparcie działań służących budowaniu współpracy i trwałych relacji między podmiotami działającymi w obszarze nauki oraz w sferze społeczno-gospodarczej.

 

Projekt Akademii WSB, zainicjowany przez Rektor Akademii WSB dr Zdzisławę Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB,  wpisuje się w obszar „Nauka dla innowacyjności” programu DIALOG, którego zadaniem jest wsparcie realizacji projektów poprawiających efektywność współpracy nauki z otoczeniem gospodarczym, wspieranie procesów innowacyjności i komercjalizacji wyników badań naukowych, w tym promowanie dobrych praktyk w zakresie innowacji, oraz upowszechnianie wiedzy na temat związków między nauką, innowacyjnością i gospodarką.

 

Celem badań, którym przewodniczyć będą prof. AWSB dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna oraz dr Marcin Lis,  jest opracowanie modelowych rozwiązań w zakresie współpracy nauki z biznesem, w szczególności wpływu polskiej nauki na innowacyjność przedsiębiorstw oraz procesy decyzyjne w sektorze gospodarczym, identyfikacja i analiza uwarunkowań tej współpracy, w tym również uwarunkowania kompetencyjne. W ramach projektu zostaną przeprowadzane badania ilościowe i jakościowe o zasięgu ogólnopolskim, z których wyniki oraz wnioski opublikowane zostaną w monografii naukowej.

 

Na realizację zadań Akademia WSB otrzyma z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ponad 400 tysięcy złotych.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy