Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Akademia WSB i Województwo Śląskie rozmawiają o innowacjach społecznych z samorządami terytorialnymi

17 września 2019 r. w gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące projektu „IN SITU - Intergenerational Social Innovation Support Scheme”. Województwo Śląskie i Akademia WSB będą odpowiedzialne za stworzenie i wdrożenie w województwie śląskim strategii rozwoju innowacji społecznych ukierunkowanych na aktywizację zawodową długotrwale bezrobotnych mieszkańców oraz wprowadzenie nowych rozwiązań w regionalnych organizacjach wspierających osoby defaworyzowane.

Przedstawiciele Akademii WSB i Województwa Śląskiego, Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wojewódzkiego Urzędu Pracy dyskutowali z  reprezentantami samorządów terytorialnych regionu o założeniach Regionalnego międzypokoleniowego programu wspierania innowacji społecznych.

Dr Michał Szyszka oraz mgr Ewelina Widerska zaprezentowali również wstępne założenia funkcjonowania Regionalnego Hubu Innowacji Społecznych, który powstanie w ramach projektu celem wspierania lokalnych inicjatyw społecznych.

Śląski Hub Innowacji Społecznych będzie:

  • Miejscem gdzie przedstawiciele wielu pokoleń otrzymają wsparcie treningowe i mentoringowe przy realizacji pomysłów na innowacyjne inicjatywy społeczne,
  • Miejscem szkolenia ekspertów i mentorów  w zakresie wdrażania innowacji społecznych,
  • Miejscem międzynarodowej wymiany dobrych praktyk i współpracy przy wdrażaniu transgranicznych innowacji i biznesów społecznych,
  • Przestrzenią co-workingową zlokalizowaną w siedzibie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej,
  • Odpowiedzią na zapotrzebowanie na innowacje społeczne w regionie.

 

W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele władz powiatowych i miejskich oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych samorządów z naszego regionu.

Projekt jest realizowany w okresie od 01.04.2019 r. do 31.03.2022 r. w ramach Programu Interreg Europa Środkowa, Priorytet 1. Współpraca w zakresie innowacji na rzecz zwiększania konkurencyjności Europy Środkowej.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy