Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Spotkanie wigilijno-noworoczne w Akademii WSB

Akademia WSB zainaugurowała okres świąteczny spotkaniem wigilijno-noworocznym, w którym udział wzięli partnerzy, goście, pracownicy i społeczność akademicka Uczelni. W trakcie uroczystości Rektor dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB podsumowała dokonania mijającego roku akademickiego i złożyła obecnym gościom życzenia świąteczne i noworoczne.

Spotkanie wigilijno-noworoczne, które odbyło się 18 grudnia br. w Audytorium D Akademii WSB, rozpoczęło się od powitania licznie przybyłych gości – w tym Pani Wiceprezydent Dąbrowy Górniczej, oraz licznych przedstawicieli służ mundurowych i duchowieństwaRektor dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB podsumowała również wyzwania i sukcesy roku 2019.

 

W swoim świątecznym przemówieniu Rektor Akademii WSB poruszyła zagadnienie czułości, nawiązując do przemowy noblowskiej Olgi Tokarczuk, ale też do nauk papieża Franciszka, który w czułości widział lekarstwo na strach.

„Czułość jest głębokim przejęciem się drugim bytem; jego kruchością, niepowtarzalnością, jego nieodpornością na cierpienie i działanie czasu” – powiedziała Rektor Akademii WSB cytując naszą noblistkę – „słowa Olgi Tokarczuk są potwierdzeniem tego, że warto myśleć sercem a dla mnie również są pewnym przesłaniem do budowania kultury organizacyjnej”.

 

Składając świąteczne życzenia Rektor dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB życzyła zebranym wspaniałych, pięknych chwil w gronie najbliższych, ale też empatii i czułości – rozumianej jako najdelikatniejsza forma miłości - która pozwala nam pomagać innym zawodowo i pozazawodowo.

 

Licznie przybyli goście wysłuchali również kolęd odśpiewanych przez Magdalenę Stawowy i Adriannę Noszczyk.

 

Na zakończenie Rektor dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB zaprosiła uczestników do podzielenia się opłatkiem. Przybyli goście mieli również okazję do nagrania życzeń z okazji Świąt i obchodzonego w tym roku 25-lecia Akademii WSB.

 

Spotkanie świąteczno-noworoczne zwieńczył poczęstunek i wspólne kolędowanie, zainaugurowane przez przedstawicieli Samorządu Studenckiego, tradycyjnym „Przybieżeli do Betlejem.”  

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy