Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Praca ON-LINE – Akademia WSB w czasach pandemii

Akademia WSB w trybie natychmiastowym podjęła się organizacji kształcenia oraz pracy zdalnej bez bezpośredniego udziału nauczycieli akademickich i studentów, doktorantów oraz słuchaczy studiów MBA i podyplomowych. W przeciągu jednego tygodnia przygotowano zajęcia w różnych formach na odległość. Pracownicy Uczelni pracują zdalnie w domu, ale również działają zespołowo podczas wideokonferencji.

Akademia WSB, w ciągu dwóch dni od decyzji zawieszenia działalności uczelni wyższych z powodu zagrożenia zachorowaniami na COVID-19, wprowadziła nauczanie on-line oraz pracę zdalną dla pracowników. Już w pierwszy weekend po decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w zajęciach przeprowadzanych w formule on-line wzięło udział ponad 1200 studentów. Uczelnia wykorzystuje platformy do tworzenia webinariów, takie jak ClickMeeting. Zajęcia odbywają się również na platformach edukacyjnych, e-learningowych, Skypie oraz Messengerze. Celem tych działań jest zapewnienie studentom studiów I i II stopnia, doktorantom i słuchaczom studiów MBA i podyplomowych kontynuacji kształcenia w najbardziej komfortowych warunkach. Wprowadzone zostały również zdalne obrony prac dyplomowych.

 

Działamy w coraz większej skali, jednocześnie starając się utrzymywać wysoką jakość w każdym z obszarów naszej działalności. Przeniesienie edukacji w sferę on-line jest dla nas kolejnym wyzwaniem, które jednak traktujemy jako szansę. Również w tym procesie nauczania staramy się o utrzymanie relacji: mistrz – student, zwracając szczególną uwagę na otwartość wykładowców na wiedzę i doświadczenia, ale też emocje studentów, zdolność asymilacji nowości i zmienności oraz potwierdzanie i weryfikowanie wiedzy i kompetencji – tłumaczy dr Marcin Lis, Prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy