Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wypożyczenia "to door" w Bibliotece Akademii WSB

Z powodu przedłużającego się stanu epidemii i ograniczeń związanych z przebywaniem na terenie Uczelni, Biblioteka im. prof. Jerzego Altkorna w Akademii WSB wprowadza specjalną procedurę dotyczącą wypożyczeń i zwrotów. 

ZARZĄDZENIE
w sprawie wypożyczeń i zwrotów dokumentów w Bibliotece Akademii WSB

 

W obliczu przedłużającego się stanu epidemii i ograniczeń związanych z przebywaniem na terenie Akademii WSB wprowadza się na czas trwania zagrożenia zachorowaniem na chorobę COVID-19 następującą procedurę dotyczącą wypożyczeń i zwrotów dokumentów w Bibliotece Akademii WSB

 

§ 1

 

Procedura zamówienia:


1. Czytelnik składa zamówienie z indywidualnego konta bibliotecznego poprzez katalog OPAC (dostępny ze strony WWW biblioteki - w przypadku, gdy czytelnik nie pamięta danych do logowania proszony jest o kontakt z biblioteką).

2. Zamówienie złożone w godzinach pracy biblioteki będzie zrealizowane tego samego dnia. Zamówienie złożone po godzinach pracy biblioteki będzie zrealizowane następnego dnia rano (od poniedziałku do soboty).

3. W celu bezpiecznego odbioru dokumentów Pracownik Biblioteki wyznaczy na odbiór, indywidualnie dla każdego czytelnika, konkretną datę i godzinę. Zamówienia i zwroty będą realizowane w Audytorium D (wejście od strony wewnętrznego parkingu Akademii WSB) z uwzględnieniem zasady, że do pomieszczenia wchodzi się zachowując dystans społeczny. Czytelnicy muszą mieć założoną na twarz maseczkę lub przyłbicę.

4. Osoba zamawiająca powinna osobiście odebrać pozycje. W przypadku braku możliwości odbioru książek osobiście i konieczności odbioru książek przez osobę trzecią Czytelnik powinien przesłać do Biblioteki pisemną (poprzez email) informację zawierającą oświadczenie, iż upoważnia daną osobę (wskazując jej imię i nazwisko) do odbioru książek w swoim imieniu.

Przed odbiorem książek:

a) Studenci - okazują legitymację studencką w celu weryfikacji nr albumu,

b) Słuchacze podyplomowi, doktoranci i pracownicy – okazują dowód osobisty do wglądu,

c) Osoby upoważnione do odbioru książek - okazują dowód osobisty do wglądu.

 

Procedura zwrotów:


1. Czytelnicy mają możliwość dokonania zwrotów po uprzednim umówieniu konkretnego dnia i godziny zwrotu.

2. Zwroty będą realizowane w Audytorium D (wejście od strony wewnętrznego parkingu Akademii WSB) z uwzględnieniem zasady, że do pomieszczenia wchodzi się z zachowaniem dystansu społecznego. Czytelnicy muszą mieć założoną na twarz maseczkę lub przyłbicę.

3. Przekazane książki zostaną zabrane do biblioteki i wówczas zwrócone z kotna czytelnika.

4. W przypadku książek przetrzymanych z naliczoną opłata, pracownicy biblioteki indywidualnie, telefonicznie skontaktują się z czytelnikiem.

5. Zwrócone książki na 3 dni zostaną odizolowane od pozostałego księgozbioru. W przypadku książek zarezerwowanych, po 3 dniach kwarantanny zostaną przekazane dla osoby rezerwującej.

 

§ 2

W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 podczas bezpośredniego wydawania zamówionych zbiorów
i przyjmowania zwrotów:

 

1) pracownicy Akademii WSB zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych oraz rękawiczek;

2) Audytorium D zostanie przystosowane do bezpiecznego wydawania dokumentów poprzez zamontowanie plastikowego pleksi oddzielającego pracownika AWSB i absolwenta Uczelni;

3) w pomieszczeniu będą znajdowały się płyny dezynfekujące do rąk.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy