Informacje

Komercjalizacja wiedzy – dr Aneta Kochanowicz współtwórcą oprogramowania eyeLearn

W dniu 15 czerwca 2020 roku został wdrożony na ogólnopolski rynek edukacyjny innowacyjny program eyeLearn będący efektem prac badawczo-rozwojowych (B+R). Adiunkt Akademii WSB - Katedra Pedagogiki dr Aneta Kochanowicz brała udział w projekcie Wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych z wykorzystaniem innowacyjnych metod terapeutycznych, pełniąc funkcję koordynatora ds. oligofrenopedagogiki (Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 01. Komercjalizacja wiedzy, Działanie 01.01. Ekspansja przez innowacje, Poddziałanie 01.01.01. Ekspansja przez innowacje).

Stworzono multimedialne narzędzie, będące efektem współpracy z biznesem (AssisTech Sp. z o.o) i zespołem specjalistów: prof Agnieszka Maryniak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Aneta Kochanowicz z Akademii WSB, mgr Renata Naprawa, mgr Katarzyna Mróz-Jędrzejewska, mgr Jolanta Abryszyńska-Głąbińska z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. eyeLearn służy do wsparcia rodziców, opiekunów, pedagogów i terapeutów pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

Twórcy aplikacji nawiązują do podstawy programowej kształcenia specjalnego i ogólnego. Firma AssisTech Sp. z o.o, z którą współpracuje dr Aneta Kochanowicz, powstała w 2014 r. jako spin-off Politechniki Gdańskiej. Wywodzący się z tej Uczelni założyciele spółki dostrzegli możliwości wykorzystania prototypu zwanego CyberOkiem i rozpoczęli prace nad urządzeniem do wspierania diagnozy i rehabilitacji osób wybudzonych ze śpiączki, a także umożliwienia im niewerbalnej komunikacji z otoczeniem.


Efektem prac było stworzenie systemu C-Eye® - jedynego w skali międzynarodowej certyfikowanego wyrobu medycznego (patent w USA), który wykorzystuje eye tracking (technologię śledzenia wzroku) do oceny stanu świadomości oraz rehabilitacji pacjenta. Link do strony oprogramowania (istnieje możliwość  wybranych ćwiczeń w wersji demo): http://assistech.eu/pl/eyelearn/

 

 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji