Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz w Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN

W dniu 26 czerwca 2020 r. odbyło się Plenarne Posiedzenie Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk (KNP PAN), na którym prof. dr hab. Mirosławie Nowak-Dziemianowicz powierzono przewodniczenie Komisji Polityki Oświatowej.

 

Komisja będzie współpracowała z przedstawicielami władzy wykonawczej, ustawodawczej i prawodawczej w obszarze oświaty, edukacji i wychowania na każdym poziomie funkcjonowania szkoły i placówek edukacyjnych. W Komisji Polityki Oświatowej KNP PAN chęć pracy zgłosili także profesorowie: Agnieszka Gromkowska-Melosik, Jolanta Szempruch, Mirosław Szymański, Stefan Kwiatkowski, Zbigniew Kwieciński oraz Ineta Nowosad. Zaproszenie przyjęli również prof. dr hab. Edward Nycz oraz dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB.

 

To nie jedyne wyróżnienie dla prof. dr hab. Mirosławy Nowak-Dziemianowicz. Kolejnym jest pozytywne odniesienie się do wniosku Pani Profesor o utworzenie w strukturze KNP PAN nowej Sekcji (dawniej Zespołu) Pedagogiki krytycznej i powierzenie jej funkcji Przewodniczącej tej Sekcji.

 

Działalność obu tych organizacyjnych struktur Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk wiąże się z organizacją seminariów, spotkań, konferencji, inicjowaniem badań w całym środowisku akademickim polskiej i międzynarodowej pedagogiki i nauk społecznych.

 

Prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz została się także członkinią Komisji Nagród i Wyróżnień, kierowanej przez prof. Mirosława Szymańskiego oraz Komisji Międzynarodowych Badań, kierowanej przez prof. Agnieszkę Gromkowską-Melosik.

 

Ponadto Pani Profesor zasiada w Komisji ds. Ewaluacji Jednostek Naukowych, kierowanej przez prof. Barbarę Kromolicką, członkinię Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

 

Wszystkie te aktywności bez wątpienia wpłyną na dalszy rozwój seminarium doktorskiego w dyscyplinie nauk pedagogika.


Serdecznie gratulujemy Pani Profesor wszystkich wyróżnień! 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy