Informacje

Przed nami 7. edycja Nocy Spadających Gwiazd

Warsztaty i pokazy naukowe dla najmłodszych, pokaz i karmienie Alpak, zabytkowy wóz straży pożarnej, strefa chilloutu, speedminton, strefa malucha – to jedynie część atrakcji dla osób, które 13 sierpnia 2020 r. wezmą udział w 7. edycji Nocy Spadających Gwiazd nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB.

Bez względu na wiek i zainteresowania w tym dniu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Na plaży przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria w specjalnym namiocie przygotowana zostanie strefa chilloutu, gdzie przy kojących dźwiękach muzyki, w gronie znajomych będzie można aktywnie spędzić czas, grając m.in. w gry zręcznościowe i planszowe, biorąc udział w konkursach, a także czytając swoją ulubioną książkę. Wiek nie ma znaczenia. Organizację wydarzenia wspierać będą także słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB, którzy zachęcą do wspólnej zabawy i aktywności.


Wydarzenie rozpocznie się od nauki tańca liniowego Jerusalema Dance Challenge. Uczestnicy wydarzenia pod okiem trenerów tanecznych, będą ćwiczyć kroki i układ, który w pełni zaprezentowany zostanie wspólnie przed zachodem słońca na plaży przy molo.


Przez cały dzień dzieci będą mogły wziąć udział w kreatywnych konkursach plastycznych i sportowych. Będziemy rysować kredą wszystko to, co kojarzy nam się z niebem i lataniem, a także przypomnimy podwórkowe zabawy i nauczymy naszych autorskich wyliczanek. Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody i upominki. Fanów układania klocków Lego zapraszamy na robotykę. Wieczorem przy zaciemnionej plaży, wspólnie będziemy obserwować niebo i poszukiwać spadających gwiazd.

 

Ponadto w programie: zajęcia na zdrowy kręgosłup, trening obwodowy, zajęcia z elementami samoobrony, wykład astronomiczny i pokazy naukowe.

 

Zabierzcie ze sobą rodzinę, znajomych, koce i dołączcie do nas w tym dniu. Ile spadających gwiazd — tyle szans na spełnienie marzeń!

 

 

Program wydarzenia:

 

Godz. 10.00 – 20.00 Animacje, pokazy naukowe konkursy z nagrodami, strefa chillout w namiocie rozstawionym przy molo
Godz. 10.00 – 15.00 mobilny punkt poboru krwi z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa - "Podziel się kroplą krwi" akcja organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Akademii WSB
Godz. 10.00 – 13.00 gramy w speedminton, dyscyplinę sportową zdobywającą coraz większą popularność
Godz. 15.00 – 18.00 gramy w speedball z Aktywnym Wojkowickim Seniorem
Godz. 15.00 – 22.30 strefa chillout w namiocie rozstawionym na plaży przy molo
Godz. 15.00 – 18.00 tajemnica pieniądza – pokaz PKO Bank Polski
Godz. 15.00 – 18.00 pokazy zabytkowego samochodu gaśniczego straży pożarnej
Godz. 15.00 – 18.00 profilaktyka z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji
Godz. 15.00 – 18.00 Szamaki – innowacyjne urządzenia do rehabilitacji
Godz. 15.00 – 18.00 nauka szybkiego uczenia się i zapamiętywania z Brailny Zagłębie
Godz. 15.00, 17.00, 18.00 – ćwiczymy kroki taneczne do Jerusalema Dance Challenge
Godz. 15.30 – 16.00 zajęcia sportowe z podstawami samoobrony
Godz. 16.00 – 17.00 Alpaki z Jury — karmienie
Godz. 16.30 – 17.00 ćwiczenia "zdrowy kręgosłup"
Godz. 16.30 – 17.00 pokaz bezpiecznego zachowania się nad wodą z WOPR Dąbrowa Górnicza
Godz. 19.00 – główny pokaz i wspólne wykonanie tańca Jerusalema Dance Challenge na plaży przy molo
Godz. 20.00 – 22.30 Teleskopowe pokazy nieba „Wszechświat bez tajemnic”. Pokaz planet - Jowisz, Saturn oraz innych obiektów, obserwacja Roju Perseidów - Prowadzenie: Dariusz Nelle - Specjalista ds. astronomii, Szkolne Obserwatorium Astronomiczne przy SP 16 w Dąbrowie Górniczej
Godz. 21.00 – wyłączenie oświetlenia molo
Godz. 22.30 – oficjalne zakończenie piknikuZe względu na obostrzenia epidemiologiczne, zwiedzanie strefy nauki i doświadczeń Akademii WSB będzie możliwe po uprzednim zarejestrowaniu się online: https://bit.ly/2PwxvKz

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji