Informacje

Doktoranci zainaugurowali rok akademicki 2020/2021

W dniu 15 października 2020 r. odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego Doktorantów 2020/2021. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Jerzy Hausner.

Wydarzenie otworzyła dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB – Prorektor ds. Nauki i Kształcenia, Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych, która przedstawiła doktorantom możliwości, jakie stoją przed nimi w ramach studiów. Prorektor omówiła wsparcie dla badaczy na wstępnym etapie kariery naukowej, m.in. granty młodych naukowców i doktorantów, międzynarodowe projekty realizowane z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA), międzynarodową wymianę stypendialną doktorantów i kadry akademickiej, szkolenia i seminaria naukowe oraz warsztaty metodologiczne w Ramach Ogólnopolskiej Naukowej Konferencji Doktorantów.

 

Wykład inauguracyjny pt. „Firma-Idea – nowe podejście do wartości w biznesie” wygłosił prof. dr hab. Jerzy Hausner – polski polityk i ekonomista, profesor nauk ekonomicznych. Ekspert mówił między innymi o tym, że gospodarka jest także kulturą, czyli obszarem nasyconej aksjologicznie komunikacji i współdziałania, a sensu konkretnego działania nie da się wyprowadzić z niego samego. Można go uchwycić przez refleksję odnoszącą się do trajektorii rozwoju podmiotu, który te działania podejmuje.

 

 - Aby działania firmy były sensowne, musi mieć ona swoją ideę, swój system wartości, który wynika z jej „życiowej trajektorii” i wyznacza jej dalszy kurs – tłumaczył prof. dr hab. Jerzy Hausner.

 

Akademia WSB posiada uprawnienia akademickie do nadawania stopnia doktora nauk społecznych w trzech dyscyplinach: nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogiki oraz nauki o bezpieczeństwie. Uczestnicy I semestru Seminarium Doktorskiego spotkali się z kierownikami swoich seminariów.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji