Informacje

Mądra i piękna Justyna Haberka - Miss Małopolski 2020 w wywiadzie dla Akademii WSB

Pani Justyna Haberka – studentka drugiego roku na kierunku zarządzanie na specjalności psychologia w biznesie w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej zdobyła zaszczytny tytuł Miss Małopolski 2020. Pani Justyna zgodziła się na krótki wywiad, w którym opowiada o swoich pasjach, motywacji do działania i … zachęca do studiów w Akademii WSB.  

 

Wybory Miss Małopolski to najbardziej prestiżowy konkurs najpiękniejszych kobiet w Małopolsce. Skąd pomysł na udział w wyborach?
O wyborach Miss Małopolski dowiedziałam się z Internetu, lecz to znajomi namówili mnie, bym wzięła udział w castingu. Było to moje największe marzenie, jeszcze z czasów dzieciństwa. Od lat najbliżsi powtarzali mi, że mam predyspozycje do udziału w tego typu konkursach i powinnam w końcu skorzystać z szansy. Zatem skorzystałam i postanowiłam się sprawdzić. Zwycięstwo w konkursie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Jestem bardzo szczęśliwa.  

 

Czy to pierwsze tego rodzaju Pani przedsięwzięcie?  

Wcześniej miałam okazję brać udział w różnych sesjach fotograficznych czy reklamach. Ale nigdy nie uczestniczyłam w konkursach miss. Mogę więc śmiało stwierdzić, że casting do Miss Małopolski był moim debiutem. Jak się okazało – bardzo udanym. 

 

Czy to prawda, że muzyka jest Pani wielką pasją?  

Dokładnie tak - od zawsze moją największą pasją była muzyka, a w szczególności wokal. Już jako dziecko uczyłam się śpiewu oraz gry na instrumentach. Obecnie należę do dwóch zespołów muzycznych, zatem publiczne występy nie są mi obce. Z pewnością te doświadczenia pomogły mi podczas konkursu. 

 

Coraz więcej studentów w Akademii WSB podejmuje się działalności na rzecz innych. Czy Pani również nie jest obcy wolontariat?  

Zawsze staram się pomagać, jak tylko mogę. Często odwiedzam domy opieki społecznej, by z różnych okazji, np. Świąt czy Andrzejek zaśpiewać dla osób starszych. Ich wdzięczność, a także radość jest nie do opisania. Dodatkowo pomagam w schroniskach dla bezdomnych zwierząt poprzez zakup karmy lub wyprowadzanie psów na spacer. Każdy taki gest jest cenny i ważny. Głęboko wierzę, że to, co dajemy innym, wraca do nas w tej czy innej postaci. 

 

Czym kierowała się Pani wybierając Akademię WSB jako swoją uczelnię? I dlaczego zdecydowała się Pani studiować psychologię w biznesie? 

Wybierając uczelnię wyższą kierowałam się przede wszystkim jej uznaną marką oraz poziomem nauczania. Ważne są dla mnie obiektywne kryteria, dlatego dokładnie przeanalizowałam pozycję Akademii WSB w różnych rankingach, np. Perspektyw. Bardzo ważna jest dla mnie również możliwość studiowania w środowisku wielokulturowym, a Akademia WSB zajmuje w rankingu Perspektyw 2. miejsce pod względem umiędzynarodowienia. Kierowałam się też opiniami znajomych, a profesjonalna i doświadczona kadra akademicka całkowicie przekonały mnie do wyboru Akademii WSB. To była, więc prosta decyzja tak samo, jak wybór kierunku nauczania, gdyż psychologia w biznesie pozostaje od dawna w obszarze moich zainteresowań. To studia, które przydają się nie tylko w pracy zawodowej, ale na pewno rozwijają też osobowość studenta i takie kompetencje, które są przydatne w ogóle, w życiu np. umiejętność rozwiązywania konfliktów, umiejętności w zakresie mediacji, negocjacji czy komunikacji. Takie studia mogę polecić innym z pełną odpowiedzialnością.

 

Co Panią motywuje i napędza do działania?  

Motywują mnie moi najbliżsi, rodzina, przyjaciele, znajomi. Od nich też otrzymuję zawsze największe wsparcie, niezależnie od tego, jakich wyborów dokonuję.  Nie ma słów, które opisałyby moją wdzięczność w stosunku do nich. Do tego, aby realizować skutecznie swoje marzenia pomaga mi również wiedza ze studiów – z powodzeniem stosuję metodę SMART, która pomaga mi zwiększyć szansę realizacji moich celów.  

 

Dziękuję za rozmowę. 

 

Z Justyną Haberką rozmawiała dr Magdalena Kot-Radojewska – Zastępca Redaktor Naczelnej Wydawnictwa Nauka i Biznes.  

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji