Informacje

Konferencja online Narodowego Banku Polskiego w Akademii WSB

Jaka jest rola sektora finansowego w rozwoju kapitału intelektualnego regionu? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć eksperci podczas konferencji online, która odbyła się dn. 17 listopada 2020 r. Organizatorem wydarzenia był Narodowy Bank Polski. Konferencja zgromadziła przed komputerami i smartfonami prawie 6000 osób.  

RETRANSMISJA KONFERENCJI

Uczestników konferencji powitał Grzegorz Bomba – Dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Katowicach. O roli Narodowego Banku Polskiego w kształtowaniu świadomości ekonomicznej Polaków mówił m.in. prof. Eugeniusz Gatnar, Członek Rady Polityki Pieniężnej NBP, reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

 

Z kolei dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB poruszył temat współpracy międzysektorowej (finanse – samorząd – nauka – biznes) w rozwoju kapitału intelektualnego regionu.

Wybrane determinanty systemu wsparcia kapitału intelektualnego regionu przedstawił dr Paweł Mrowiec z Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, a o kapitale intelektualnym banków komercyjnych mówiła dr Monika Klimontowicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

Nie zabrakło także tematu inflacji, z którym zmierzyła się prof. Grażyna Ancyparowicz, Członek Rady Polityki Pieniężnej NBP z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, w swoim wystąpieniu pt. Inflacja w świetle projekcji Narodowego Banku Polskiego.

 

W panelu dyskusyjnym udział wzięli eksperci z zakresu finansów:

prof. nadzw. dr hab. Grażyna Ancyparowicz, GWSH Katowice,

dr inż. Adam Żabka, Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej,

dr Marcin Baron, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,

dr Rafał Rębilas, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej,

dr Łukasz Dwojak, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.

 

Moderatorem konferencji był redaktor Roman Młodkowski - Prezes Zarządu BIZNES24, Wykładowca na studiach MBA w Akademii WSB. 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji