Informacje

Nagroda „Edukator dla Bezpieczeństwa” dla nadinsp. dra Krzysztofa Justyńskiego

W dniu 18 lutego 2021 r. za promowanie otwartości na poznawanie i zdobywanie wiedzy oraz kształtowanie postaw patriotycznych i budowanie przyjaznych relacji Nagrodę „Edukator dla Bezpieczeństwa” otrzymał nadinsp. dr Krzysztof Justyński - Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Statuetkę wręczyła Rektor Akademii WSB dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.  

Nadinspektor doktor Krzysztof Justyński jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także Studia Podyplomowe w zakresie uprawnień pedagogicznych w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach oraz Studium Zarządzania o profilu Zarządzanie w jednostkach Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

 

W lipcu 2019 roku uzyskał stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie „nauki o bezpieczeństwie” na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

 

Swoją służbę w Policji rozpoczął w pionie kryminalnym, następnie zajmował się tematyką związaną z szeroko rozumianą działalnością profilaktyczną w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców Śląska jako:

  • Zastępca Naczelnika Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju
  • Komendant Komisariatu Policji w Skoczowie
  • Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju
  • Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim

W dniu 19 maja 2016 roku, po 24. latach służby objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Podczas sprawowania tej  funkcji nadzorował szereg programów i działań profilaktycznych tj. program „Dzielnicowy Bliżej Nas”, „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” czy akcje pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Komendant Krzysztof Justyński był organizatorem oraz uczestnikiem licznych konferencji, sympozjów i warsztatów, a także podpisywał szereg porozumień w zakresie współpracy z wieloma podmiotami i instytucjami spoza policji, w tym z Akademią WSB.

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji