Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Zagrożenia teleinformatyczne w życiu codziennym - wykład dra Krystiana Mączki

Jak bezpiecznie korzystać z internetu? Czy ściąganie muzyki z sieci jest legalne? Co grozi za korzystanie z „pirackiego” oprogramowania? Jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z bankowością elektroniczną? Na te i inne pytania uczniów, nauczycieli i mieszkańców Dąbrowy Górniczej odpowiadał w poniedziałek 24 marca br. dr Krystian Mączka, wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, podczas wykładu pt. „Zagrożenia teleinformatyczne w życiu codziennym”.

 

Spotkanie odbyło się w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej w ramach X Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej.

- Wraz z rozwojem technologii wzrosło zainteresowanie wykorzystaniem rozwiązań teleinformatycznych do celów przestępczych. Nadużycia komputerowe wymierzone są najczęściej w poufność informacji, transakcje internetowe czy też tożsamość użytkownika. Te zagrożenia mogą dotknąć każdego użytkownika sieci – tłumaczył  wykładowca, dodając, że najważniejsza jest świadomość niebezpieczeństwa na jakie jesteśmy narażeni. - Istotna jest także wiedza o mechanizmach jego realizacji, która pozwala na użytkowanie narzędzi informatycznych bez obawy, iż zostaną one użyte  przeciwko nam – podkreślał dr Mączka.

 

X Festiwalu Nauki  odbywa się w dniach 24-30 marca br. jednocześnie w Dąbrowie Górniczej, Olkuszu, Cieszynie i Żywcu. Zapraszamy zainteresowanych na blisko sto wykładów, dziesiątki warsztatów i wydarzeń towarzyszących.

 

Współorganizatorem X Festiwalu Nauki jest Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

 

 

 

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

 

X Festiwal Nauki

 

 

VI Festiwal Nauki w Cieszynie

 

 

II Festiwal Nauki w Olkuszu

 

 

I Festiwal Nauki w Żywcu

 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy