Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

VII Targi Pracy i Praktyk Studenckich - podsumowanie

Ponad 40 wystawców, kilkaset ofert pracy, kilkanaście szkoleń. To bilans VII Targów Pracy i Praktyk Studenckich, które odbyły się 27 lutego br. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W wydarzeniu wzięło udział blisko 2 tysiące osób, w tym: studenci WSB, uczniowie, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i innych miast województwa śląskiego.

 

Wykład inauguracyjny pt. „Rynek Pracy XXI w.” wygłosiła Agata Hagno, dyrektor zarządzający firmy DMP sp. z o.o. i doradca personalny.  – Aby osiągnąć sukces, musimy wiedzieć gdzie i do czego zmierzamy. Już dziś patrzmy na siebie przez pryzmat tego, jacy chcielibyśmy być w przyszłości. Musimy jednak zacząć od wyznaczenia sobie celu - choćby na skrawku papieru. Potem wystarczy konsekwentnie do niego dążyć – mówiła prelegentka.

 

Wykład zakończył się programem artystycznym, który przygotowali studenci z Ukrainy. Występ miał na celu promocje oraz popularyzację kultury i tradycji ukraińskich. Studenci wystąpili we własnoręcznie przygotowanych strojach, prezentując ludowe pieśni i tańce.

 

Targi Pracy i Praktyk Studenckich były znakomitą okazją do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, pozostawienia swojego CV czy zapoznania się z wymaganiami wobec przyszłych pracowników. – Cieszymy się, że targi odwiedzają nie tylko studenci, ale także uczniowie ostatnich klas szkół średnich. To odpowiedni czas dla młodych ludzi, by kształtować w nich świadomość o rynku pracy i sposobów skutecznego poruszania się po nim. Odwiedzający nasze stoisko pytali o staże, oferty pracy, zostawili dokumenty aplikacyjne. Już wiemy, że z  niektórymi osobami  na pewno się skontaktujemy – podkreślały przedstawicielki IBM, jednego z targowych wystawców.

 

Targom Pracy i Praktyk Studenckich towarzyszyła Akademia Rozwoju Kompetencji, cykl szkoleń i warsztatów przeznaczonych dla osób zainteresowanych podnoszeniem kompetencji interpersonalnych oraz zawodowych.

Patronat Honorowy

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach


     

 

 

Patronat medialny

Pracuj.pl

YoungPro
Studia.net Centrum Efekty
Studia podyplomowe.net Studia podyplomowe.net

 

 

 

 Wystawcy

 


 

 

 


Wystawcy

 

 

 

 

ArcelorMittal
IBM ArcelorMittal DPM Doradztwo Personalne SMG KRC Poland HR JGL Logistics
Kamsoft Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „ARKA” Raben Raben Opinion
Kamsoft SKOK "Arka" Raben Transport Raben Polska Sp. z o.o. Opinion
Johnson Electric Poland Sp. z o.o. B&T Skyrise PKO Bank Polski Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza IDF Sp. z.o.o. w Tychach
Johnson Electric B&T Skyrise PKO Bank Polski Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej IDF Indywidualne Doradztwo Finansowe
American Institute  for Foreign Study Camp America Centrum Szkoleń i Ubezpieczeń 	 ALFA Sp. z o.o. Adecco Work Service
American Institute for Foreign Study Camp America Centrum Szkoleń i Ubezpieczeń
ALFA Sp. z o.o.
Adecco Work Service

Kariera na start Sine Qua Non Centrum telemarketingu Młodzieżowe Centrum Kariery NGA Human Resources Meritum Bank ICB
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości ProMedica24 Wojewódzki Urząd Pracy
Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości Promedica 24 ITC-Partners Sp. z o.o. Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach Finance Club
SMG/KRC HR Upc Maksimum Sp. z o.o. Holding S.K.A. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie
SMG KRC UPC Feathered Eagle Maksimum
S.K.A. Holding
 
OHP Miejska Komenda Policji w Dąbrowie Górniczej Mobilne Centrum Informacji Zawodowej Zarząd Regionu Śląsko-Dabrowski NSZZ „Solidarność”
Ochotnicze Hufce Pracy Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ "Solidarność" Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej
Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie        
Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie        

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy