Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Rektor WSB panelistką I Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego

W sobotę 15 marca br. w Katowicach odbył się I Kongres Kobiet Województwa Śląskiego. Uczestniczki debatowały o sytuacji kobiet, równości płci w ramach obrad plenarnych, a także w ramach tematycznych paneli dyskusyjnych.

W panelu  „Seniorki na topie - kryzys demograficzny, nowe wyzwania wobec starzającego się społeczeństwa", moderowanym przez Panią Iwonę Kiernożycką, wzięła udział prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Przedstawicielka władz Uczelni zapoznała uczestniczki panelu z ideą Life Long Learningu, a także działalnością Uniwersytetu Trzeciego Wieku w WSB, będącycm gwarantem aktywizacji  intelektualnej i społecznej ludzi w tzw. „średnim wieku” z terenu Dąbrowy Górniczej i miast sąsiednich.

 

- Pobudzenie do aktywizacji społecznej leży zarówno w interesie jednostki, jak i ogółu – całego społeczeństwa. Uniwersytet Trzeciego Wieku spełnia też swoje zadanie w zakresie ułatwienia osobom starszych nawiązywania i utrzymywania kontaktów społecznych, przyjaźni, ponadto zapewnia  możliwość dbania o kondycję fizyczną. Inicjatywa ma też na celu zaspokojenie potrzeby samokształcenia seniorów, potrzeby poznawania środowiska, poszerzania wiedzy i umiejętności, potrzeby wykonywania społecznie użytecznych działań. Uniwersytet zapewnia osobom starszym utrzymanie więzi towarzyskich i  stanowi pożyteczną formę  wypełnienia wolnego czasu - mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

 

 

Celem Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego było wypracowanie stanowisk sprawach dot. kobiet na rynku pracy, w polityce, biznesie oraz dotyczących partnerstwa płci, demografii czy zdrowia. Rekomendacje wypracowane podczas spotkania w Katowicach, zostały przekazane Kongresowi Kobiet w Warszawie.

Organizatorami śląskiego kongresu było Stowarzyszenie Aktywne Kobiety z Sosnowca oraz społeczny komitet organizacyjny, który zawiązał się kilka miesięcy temu.

Kongres Kobiet powstał w czerwcu 2009 r. jako ruch społeczny, aktywizujący społecznie i politycznie kobiety w Polsce. W styczniu 2010 powstało stowarzyszenie Kongres Kobiet. Ostatni, ubiegłoroczny V kongres zgromadził 8,5 tys. uczestniczek, 250 gości z 31 krajów z całego świata. VI kongres odbędzie się 9 i 10 maja w Warszawie.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy