Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

BOMAR S.A. partnerem naukowo-przemysłowym WSB

W poniedziałek 24 marca br. odbyło się spotkanie podczas, którego wladze Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej podpisały porozumienie z firmą Bomar S.A., dotyczące współdziałania naukowo-przemysłowego w celu rozwoju innowacyjnych technologii proekologicznych i energooszczędnych poprzez wykorzystanie dotacji unijnych.

Współpraca opierać będzie się na wymianie doświadczeń badawczo-rozwojowych w kontekście zaspokojenie potrzeb interesariuszy firmy BOMAR.


W spotkaniu udział wzięli: Marek Niemczyk, Prezes Zarządu Bomar S.A. oraz przedstawiciele Uczelni: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko– Pikiewicz, Rektor WSB, dr inż. Łukasz Wróblewski, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie oraz dr Joanna Kurowska-Pysz, która będzie reprezentowała Uczelnię w zakresie merytorycznym projektu.

 

 - Porozumienie z firmą Bomar jest przykładem rosnącego potencjału współpracy sektorów biznesu i nauki w zakresie innowacyjnych technologii energetycznych. Rolą Uczelni będzie w tym przypadku zaplanowanie, przeprowadzenie i nadzorowanie procesu badawczego-innowacyjnego. Projekt otwiera perspektywę współpracy w ramach kolejnych wspólnych działań - podkreśla dr Joanna Kurowska-Pysz.

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej aktywnie współpracuje z polskimi i zagranicznymi organizacjami o charakterze naukowym, badawczym i biznesowym. Współpraca dotyczy m.in. wymiany doświadczeń naukowych, prowadzenia wspólnych badań naukowych, wykładów gościnnych, recenzji prac naukowych, współpracy programowej, realizacji programu studiów dla studentów z zagranicy, wspólnych programów edukacyjnych, organizacji staży studentów.

 

 - Władze Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej szczególną uwagę przywiązują do działalności na rzecz integracji środowiska nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego. Współpraca obu środowisk pozwala na racjonalne wykorzystanie posiadanych zasobów, ich potencjału oraz uzyskanie wspólnych korzyści w zakresie udoskonalenia oferty edukacjnej i biznesowej partnerów. Efektywna współpraca środowiska biznesu i nauki pozwoli na podejmowanie działań w zakresie tworzenia wysokiej jakości programów kształcenia, usprawnienia procesów edukacyjnych i podnoszenia standardów kształcenia - mówi prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

 


Firma BOMAR S.A. prawie od początku działalności działa w branży hydraulicznej i maszynowej, specjalizuje się w projektowaniu, wykonawstwie, sprzedaży i serwisie elementów oraz całych systemów sterowań hydraulicznych i elektrohydraulicznych. Współpraca ze wszystkim liczącymi się na świecie firmam,i takimi jak MARCO (umowa o strategicznym partnerstwie), Tiefenbach, DAMS, GEORYT, FAZOS (FAMUR), TAGOR (KOPEX), ZMG GLINIK zaowocowała unikalną wiedzą i umiejętnościami zespołu oraz kompleksową ofertą uwzględniającą jednostkowe potrzeby górnictwa podziemnego.

 


 

 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy