Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Gala "Innowator Roku 2014" za nami

W dniu 24 kwietnia br. w Hotelu Pogoria Residence odbył się uroczysty Wieczór Biznesowy, podczas którego prof.nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Zbigniew Podraza, Prezydent Dąbrowy Górniczej uhonorowali przedstawicieli świata nauki i biznesu tytułem "Innowator 2014" i "Super Innowator 2014".

Organizatorzy Konferencji chcieli w ten sposób uhonorować i podsumować dotychczasowy wkład przedstawicieli świata nauki i przedsiębiorstw, doceniających rolę innowacji w procesie organizacji i funkcjonowania podmiotów gospodarczych, dodatkowo  swoimi działaniami trwale wywierających wpływ na rynek i gospodarkę.

 

Gala wręczenia wyróżnień była elementem Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Innowacje i Przedsiębiorczość. Teoria i praktyka", którą WSB wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie oraz Uniwersytetem Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy zorganizowały w dniach 24-25 kwietnia br.

 

Gościem specjalnym Wieczoru Biznesowego był red. Roman Młodkowski (twórca TVN CNBC).

 

Lista osób i podmiotów wyróżnionych tytułem "Super Innowator Roku 2014":


dr Krzysztof Zamasz – Prezes Zarządu ENEA S.A – za wdrażanie oraz wsparcie dla innowacyjnych rozwiązań w energetyce.

Firma ENEA jest wiodącym sprzedawcą i dostawcą energii elektrycznej w Polsce. Działalność Grupy Kapitałowej ENEA to wytwarzanie energii elektrycznej, jej sprzedaż i dystrybucja. Firma znana jest jako dostawca prądu dla mieszkańców zachodniej i północno-zachodniej Polski. Celem działalności ENEA S.A. jest tania energia elektryczna oferowana zarówno Klientom indywidualnym jak i segmentowi małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

Bogusława Bartoszek - Dyrektor ds. Strategii i Klientów Kluczowych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach- za działania wspierające Małe i Średnie Przedsiębiorstwa w promocji rozwiązań innowacyjnych.


Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach została powołana w 1990 roku. Jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty gospodarcze. Wśród głównych celów Izby jest m.in. reprezentowanie interesów gospodarczych zrzeszonych w niej przedsiębiorców wobec organów państwowych i samorządu terytorialnego, a także kształtowanie i upowszechnianie zasad etyki i uczciwości w działalności gospodarczej, a w szczególności opracowywanie i doskonalenie norm rzetelnego postępowania w obrocie gospodarczym.
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach jest również inicjatorem i organizatorem Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Ubiegłe trzy edycje zgromadziły liczne grono przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

 

mgr Małgorzata Litwa – Bank Zachodni WBK- za wspieranie innowacyjnych rozwiązań w zakresie bankowości elektronicznej.

Bank Zachodni WBK należy do największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. Jest jednym z najszybciej rozwijających się banków na polskim rynku, obsługującym Klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu z innowacyjnym podejściem, pozwala BZ WBK na oferowanie nowoczesnych produktów za pośrednictwem jednej z największych w Polsce sieci oddziałów i placówek partnerskich (blisko 1000) oraz elektronicznych kanałów dostępu, w tym bankowości mobilnej. Grupa Banku Zachodniego WBK to usługi maklerskie, zarządzanie aktywami, funduszami inwestycyjnymi, leasing, faktoring oraz pełna oferta bancassurance. Głównym akcjonariuszem Banku Zachodniego WBK jest Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.


Katowicki Holding Węglowy S.A. – za innowacyjne rozwiązania w zakresie zapewnienia jakości oraz bezpieczeństwa.

 

KHW SA jest jednym z największych krajowych i europejskich producentów węgli energetycznych. Posiadane zasoby operatywne gwarantują stabilność dostaw przez co najmniej 40 – 50 lat. Dewizą KHW jest dostosowanie parametrów jakościowych węgli do wymagań odbiorców, w czym pomagają firmie wdrożone systemy zarządzania jakością i środowiskiem ISO 9001 i ISO 14001 oraz zarządzania bezpieczeństwem pracy PN-N-18001. Stąd w naszej ofercie są między innymi węgle o niskiej zawartości siarki, spełniające wymagania zaostrzonych norm emisji, przeznaczone głównie dla ciepłownictwa i energetyki zawodowej, węgle o niskiej zawartości chloru stosowane między innymi w przemyśle cementowym, czy też EKORET® i EKO-FINS® - kwalifikowane paliwa węglowe przeznaczone dla nowoczesnych, niskoemisyjnych kotłów grzewczych stosowanych zarówno w gospodarstwach domowych jak i w małych i średnich ciepłowniach.

 

Lista osób i podmiotów wyróżnionych tytułem "Innowator Roku 2014":


Jadwiga Małek – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Remontowo-Handlowego „BOBREK” Sp.j- za zapewnienie najwyższych standardów oraz norm jakości.

Od ponad 20 lat firma BOBREK jest związana z branżą hutniczą, dostarczając swoim partnerom szeroki asortyment wyrobów ze stali węglowych. Firma działa w oparciu o standardy normy ISO EN 9001:2008. Różnorodną i szeroką ofertę kształtowników, blach, profili a także prętów firma realizuje poprzez magazyn centralny w Dąbrowie Górniczej oraz oddziały w Wałczu i Iławie.  Lata doświadczeń, wykwalifikowana kadra, terminowość dostaw, połączone z z jakością i szerokim asortymentem wyrobów hutniczych sprawiają, że BOBREK S.J. jest wiarygodnym i cenionym partnerem handlowym.

Edward Strząbała – Dyrektor ds. Rozwoju JSW KOKS S.A., Koksownia „Przyjaźń” – za wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań ekologicznych w procesie produkcji.

Koksownia Przyjaźń  w Dąbrowie Górniczej jest sukcesorem Zakładów Koksowniczych „Przyjaźń”; kontynuuje dobre tradycje koksownictwa i hutnictwa w Regionie, sięgające końca XVIII wieku. Koksownia została zaprojektowana i wybudowana jako kompleks składający się z czterech baterii koksowniczych, licznych obiektów towarzyszących, w tym obiektów przygotowania mieszanki węglowej, instalacji suchego chłodzenia koksu, zespołu sortowni koksu, instalacji oczyszczania gazu koksowniczego i odzysku węglopochodnych, instalacji oczyszczania ścieków i składowiska odpadów, obiektów energetycznych i pomocniczych. Koksownia Przyjaźń jest laureatem wielu prestiżowych konkursów i rankingów m.in. Perły Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Wielkie, Filary Polskiej Gospodarki, Jakość dla środowiska i Wybitny Polski Eksporter.


Izabela Gil – Zakład Optyczny „Izabela Gil” – za zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w okulistyce dzieci i niemowląt.

Zakład Optyczny „Izabela Gil” istnieje od 1991 roku. Jest firmą rodzinną, której działalność zapoczątkowana została w 1975 roku, a obecnie opiera się o funkcjonujące w Dąbrowie Górniczej cztery zakłady okulistyczne świadczące kompleksowe usługi optyczne. Od roku 2013 jako jedyna firma w Polsce wprowadziła do swojej oferty badania z wykorzystaniem aparatu Plusoptix S08 służącego do wykrywania wad wzroku u niemowląt i małych dzieci.

Janusz Kmiecik – Prezes Zarządu PPUH Dolomit, Kopalnia Ząbkowice S.A. za systematyczne wspieranie oraz inicjowanie działań na rzecz społeczności lokalnej.


PPUH "DOLOMIT" KOPALNIA ZĄBKOWICE S.A., to firma z ponad 100-letnią tradycją, której głównym obszarem działalności jest wydobycie dolomitu. Bogate doświadczenie w organizowaniu procesów technologicznych oraz duży potencjał produkcyjny gwarantują sprawną i terminową produkcję oraz realizację zamówień transportem samochodowym samowyładowczym. Swoją szansę dalszego rozwoju firma upatruje w doskonaleniu produkcji nawozów wapniowo-magnezowych, kruszyw budowlanych, w poszukiwaniu nowych rynków zbytu i partnerstwie wobec klientów.
Kopalnia utrzymuje i pogłębia ścisłe związki z regionem: z lokalnymi samorządami, przedstawicielami środowisk biznesu, szkolnictwa, służby zdrowia, instytucji kultury, jednostek straży pożarnej i klubów sportowych. Firma sponsoruje liczne przedsięwzięcia lokalne oraz bierze udział w projektach o zasięgu ogólnokrajowym.

Janusz Latacz – Wiceprezes Zarządu SIMPLE Sp. z o.o. za rozwiązania IT wpierające innowacyjne zarządzanie przedsiębiorstwem.

Firma SIMPLE specjalizuje się w przygotowaniu innowacyjnych rozwiązań obejmujących całą gamę systemów informatycznych kompleksowo wspomagających wszystkie aspekty zarządzania. Bogate doświadczenie pracowników firmy umożliwia świadczenie profesjonalnych usług doradztwa, integracji i dostaw sprzętu, oprogramowania IT, a posiadane umowy partnerskie pozwalają na oferowanie doskonałych rozwiązań informatycznych wiodących, światowych producentów po przystępnych cenach.

Aleksander Stabla – Wiceprezes Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A. za wieloletnią pracę na rzecz promocji Polski na rynkach wschodnich.

"DAMEL" S.A. to firma z ponad 70 doświadczeniem. Od 1956 roku DAMEL S.A.  jest największym w Polsce przedsiębiorstwem wykonującym remonty maszyn elektrycznych dla górnictwa. W ofercie asortymentowej znajduje się m.in.  produkcja silników elektrycznych, elektromagnetycznych oddzielaczy żelaza a także prowadzenie działalności usługowej w zakresie remontów maszyn elektrycznych wysokiego i niskiego napięcia, transformatorów, a także naprawy serwisowe i diagnostyka maszyn elektrycznych a także prace konstrukcyjne i wdrożeniowe nowych rozwiązań technicznych.

Radosław Musiał –„Musiał  Nieruchomości” w Dąbrowie Górniczej za kompleksową ofertę w zakresie inwestycji oraz obrotu nieruchomościami
Firma „Musiał Nieruchomości” powstała w 2005 roku, zajmuje się wykonywaniem czynności z zakresu obsługi rynku nieruchomości w tym pośrednictwa, doradztwa i inwestycji a także szeroko pojętą tematyką obsługi inwestycji. Począwszy od usług remontowo – wykończeniowych, ogólnobudowlanych, dystrybucji okien i drzwi, projektów, a także na obsłudze firm developerskich, wspólnot mieszkaniowych oferując kompleksową obsługę inwestycji od projektu po wykonawstwo. Firma współpracuje z architektami, geodetami, projektantami wnętrz i specjalistami na każdym etapie prowadzonej inwestycji. Uzupełnieniem działalności firmy jest pion doradców finansowych, który dobiera odpowiednie źródła finansowania nabywanych nieruchomości.

Mirosław Janicki, Dyrektor ds. Handlowych PWiK w Dąbrowie Górniczej – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Górniczej.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej świadczy profesjonalne usługi w zakresie gospodarki wodno - ściekowej na obszarze 188 km2 w Dąbrowie Górniczej największej obszarowo gminie województwa śląskiego.


Spółka wykorzystuje nowoczesne metody zarządzania m. in. Strategiczną kartę wyników (Balanced Scorecard), zarządzanie ryzykiem oraz stosuje zasady społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility). Rzetelność i wiarygodność firmy zostały potwierdzone licznymi nagrodami: Przedsiębiorstwo Fair Play, Solidna Firma, Firma Bliska Środowisku, Zielona Karta Lider Bezpiecznej Pracy, Gazele Biznesu.

Tadeusz Glucksman - V-ce Prezes Śląskiej Izby Budownictwa- Śląska Izba Budownictwa – za działania promujące polskie przedsiębiorstwa w sektora budowlanego.

Ponad już 15- letnia działalność Izby jest ukierunkowana na współpracę kooperacyjną firm członkowskich, ich publiczną promocje, świadczenie im  pomocy doradczej i szkoleniowej wraz z reprezentowaniem i ochroną ich interesów wobec organów władzy państwowej i samorządowej  oraz innych uczestników obrotu gospodarczego.  Izba jest organizacją samorządu gospodarczego, która powstała w styczniu 1998r.  zrzeszającą podmioty gospodarcze prowadzące działalność na terenie Rzeczpospolitej Polski, we wszystkich dziedzinach inwestycji i budownictwa, sektora spółdzielczości mieszkaniowej, zarządzania nieruchomościami oraz gospodarki komunalnej.

Marek Matela - HOBAS Polska  – za innowacyjne rozwiązania stosowane w procesie produkcji.

Wykorzystując najnowsze technologie firma HOBAS produkuje systemy rurowe, które znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich obszarach życia człowieka. Swoim klientom usługi i wsparcie, poczynając od wymiarowania i wytyczania tras rurociągów, po kalkulacje oraz konsultacje na placu budowy. Nasze produkty zainstalowane zostały już w ponad 50 krajach na całym świecie za pomocą różnych metod: układanie w otwartym wykopie, przeciskanie, mikrotunelowanie, sliplining czy instalacje nadziemne. Wyprodukowane przez firme HOBAS tysiące kilometrów rur z pewnością utworzyłyby rurociąg kilkukrotnie oplatający Ziemię.

Ewa Podhajska- FAMUR-  - Dyrektor ds. Marketingu – za innowacyjność produktów wytwarzanych dla górnictwa podziemnego.

FAMUR należy do czołówki światowych producentów maszyn i urządzeń stosowanych.
w górnictwie podziemnym. Koncentrujemy się na produkcji zaawansowanych technologicznie i wysokowydajnych zmechanizowanych kompleksów ścianowych, wyposażonych w systemy sterowania i monitoringu maszyn, procesów i systemów technicznych wraz ze wsparciem informatycznym, które istotnie przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności pracy górników. Nasze maszyny są przystosowane do pracy w szczególnie trudnych warunkach górniczo-geologicznych, co pozwala na realizację nawet najbardziej skomplikowanych zleceń na całym świecie.

Piotr Stangret - FASING –  Wiceprezes Zarządu – za innowacje wprowadzane w procesie produkcji.

Grupa Kapitałowa FASING S.A. jest największą w Europie Środkowej i jedną z największych na świecie firmą produkującą łańcuchy do przemysłu górniczego, rybołówstwa, energetyki, przemysłu cukrowniczego, cementowego i drzewnego. Działa we wszystkich głównych segmentach rynku światowego. Z jej wyrobów korzysta ponad 2000 użytkowników.

STALPROFIL - Sylwia Potocka-Lewicka, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy – za innowacje wprowadzane w procesie produkcji.

Stalprofil S.A. od swojego powstania, tj. od 1988 r., związany jest z krajową branżą hutniczą. Obecnie jest jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce, oferującym wyroby hutnicze w sprzedaży krajowej i zagranicznej. Solidna, uznana marka sprawia, że Stalprofil jest cenionym partnerem handlowym dla odbiorców w Polsce i na świecie.
Swoją działalność Stalprofil realizuje poprzez dwa składy handlowe, należące do największych w Polsce, zlokalizowane w Dąbrowie Górniczej i Katowicach. Ich lokalizacja po północnej i południowej stronie aglomeracji śląskiej jest niewątpliwym atutem, który od strony logistyki ułatwia spółce kontakty z kontrahentami.

prof. Krystyna Poznańska – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
prof. Dorota Jelonek – Politechnika Częstochowska. 
Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy, Wydział Ekonomiczny .

 

 

Konferencja " Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka" jest odpowiedzią na rosnącą w ostatnich latach świadomość kluczowej roli, jaką w środowiskach biznesowych odgrywa innowacyjność w tworzeniu i rozwoju przedsiębiorstw. Celem konferencji jest przegląd dorobku w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości oraz dyskusja nad aktualnymi problemami w tym obszarze. - Coraz szersze uznanie zyskuje potrzeba bardziej zrównoważonej innowacyjności, łączącej aspekty ekonomiczne, ekologiczne i społeczne. Wyzwania te w połączeniu z ograniczonymi zasobami wewnętrznymi oraz wysokim ryzykiem i złożonością nasilonego sieciowania w ramach innowacyjności i przedsiębiorczości powinny nakłonić decydentów i innych interesariuszy do stymulowania i zapewniania niezbędnych środków na rzecz innowacyjności i przedsiębiorczości– przekonują organizatorzy seminarium.

 

 

 

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy