Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Spotkanie autorskie prof. J. Stawnickiej i gen. D. Biela - podsumowanie

W czwartek 22 maja br. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie autorskie z prof. zw. dr hab. Jadwigą Stawnicką, autorką książki pt. „Bezpieczeństwo uczestników interakcji – Kiedy słowo jest bronią” i „Modele komunikacji w negocjacjach kryzysowych” oraz gen. Dariuszem Bielem autorem książki pt. „Psychologiczne i prawne aspekty komunikacji w sytuacjach kryzysowych”. Obie publikacje ukazały się nakładem Wydawnictwa Naukowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Mirosław Gawron, Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach, Tadeusz Koczkowski, Prezes Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, Jeremi Szczygłowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach , Rafał Badowski i Gerard Piwowarek, Funkcjonariusze Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Graniczej w Lubaniu,, a także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i osoby zainteresowane tematyką komunikacji kryzysowej.


Publikacje, które zostały zaprezentowane podczas spotkania, dotyczą problematyki negocjacji kryzysowych, w tym zasadności podejmowania negocjacji, modeli komunikacyjnych, sposobów wyrażania emocji w negocjacjach, sposobów obrony przed agresją werbalną, kwestii zastosowania reguł wpływu społecznego i środków perswazyjnych oraz roli tłumacza w negocjacjach kryzysowych. Skierowane są przede wszystkim 9ale jak udowodnili podczas spotkania ich autorzy - nie tylko!) do negocjatorów kryzysowych i policyjnych, wszystkich pracowników służb mundurowych i  innych pracowników, zajmujących się bezpieczeństwem publicznym, którzy mogą znaleźć się w sytuacji wymagającej prowadzenia negocjacji. Opracowania te doskonale wpisują się w aktualny nurt problematyki komunikacji w sytuacjach kryzysowych.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy