Informacje

Z adrenaliną, ale bezpiecznie, czyli Adam Małysz w WSB

Symulatory dachowania, jazdy w warunkach specjalnych i tzw. alkogogle, pokazy ratownictwa medycznego, projekcja filmowa w mobilnym kinie 5D oraz debata na temat bezpieczeństwa drogowego to tylko część atrakcji, w których wzięli udział uczestnicy Dnia Bezpieczeństwa. Wydarzenie odbyło się w dn. 16 października 2015 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Gościem specjalnym spotkania był Adam Małysz, który przybliżył gościom zasady i techniki bezpiecznej jazdy.

Wspólnie z Uczelnią akcję zorganizował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Inicjatywa jest częścią kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, która ma na celu promocję bezpiecznego i rozsądnego poruszania się po drogach. W wydarzeniu uczestniczyli studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, słuchacze Uniwersytetów Dziecięcych i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także mieszkańcy i sympatycy Uczelni.

 

Podczas wydarzenia zaprezentowano realne zagrożenia, jakie mogą spotkać uczestników ruchu drogowego. Korzystając z symulatorów, goście  osobiście przeżyli dachowanie samochodu oraz jazdę w warunkach specjalnych. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy oraz mogli zbadać poziom stresu i agresji w sytuacjach zagrożenia życia.

 

W części teoretycznej swoje wystąpienia zaprezentowali wybitni eksperci: prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor WSB ds. Nauki, Dyrektor Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych, lek. Artur Borowicz, Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, insp. Włodzimierz Mogiła, przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Pani Agata Sobiecka, psycholog kliniczny z Fundacji „Zendriving” oraz Pan Jacek Wójcik, przedstawiciel WORD w Katowicach.

 

Gościem Specjalnym Dnia Bezpieczeństwa był Adam Małysz, były skoczek narciarski, multimedalista olimpijski i mistrz świata w skokach narciarskich, kierowca rajdowy oraz uczestnik Rajdu Dakar. Rozmowę na temat pasji, nauki, determinacji oraz sukcesów sportowych przeprowadził Dominik Penar, Prodziekan WSB ds. Kształcenia Ustawicznego. Podczas spotkania Adam Małysz opowiedział o swoich doświadczeniach, związanych z udziałem w najtrudniejszym rajdzie terenowym na świecie. Przybliżył również uczestnikom zasady i techniki bezpiecznej jazdy na co dzień.

 

Wywiad z gościem specjalnym nieoczekiwanie przerwało omdlenie jednego z uczestników wydarzenia. Ratownicy medyczni, obecni na sali, natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. Na szczęście okazało się, że sytuacja była upozorowana, a przebieg incydentu został dokładnie omówiony zebranym gościom. W ten sposób organizatorzy zwrócili uwagę na problem niesienia pomocy innym oraz potrzebę edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji