Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

WSB liderem badań nt. Krajowej mapy zagrożeń i porządku publicznego

foto. prof. Jadwiga Stawnicka

foto. prof. Jadwiga Stawnicka

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jako pierwsza w Polsce rozpoczęła badania naukowe na temat realizacji koncepcji  Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego w Polsce, ważnego narzędzia w ocenie Ministerstwa Spraw Wewnętrzych i Administracji, które pozwoli na właściwe zidentyfikowanie i przedstawienie skali i rodzaju zagroźeń.  

Pod opieką naukową prof. zw. dr hab. Jadwigi Stawnickiej, od wielu lat współpracującą z Policją w obszarze naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym – studenci seminarium magisterskiego analizują wybrane zagadnienia związane z realizacją projektu Mapy zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego.  Celem wdrożenia Mapy zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznegojest aktywowanie różnych podmiotów w zakresie współpracy z Policją w celu ujawniania i przeciwdziałania okolicznościom zagrażającym bezpieczeństwu obywateli.  "Zwróciłem się również do wojewodów, aby zaangażowali się w tworzenie mapy bezpieczeństwa oraz zaprosili do pracy samorządowców  […] Chcemy, aby ta mapa była naszym wspólnym dziełem. Te słowa Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego są dla badaczy punktem wyjścia w realizacji projektu badawczego.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy