Informacje

Konferencja „Nowe technologie w walce z COVID-19”

Jak nowe technologie radzą sobie w walce z COVID-19? Porozmawiajmy o tym 20 listopada 2020r. podczas konferencji online.  

Wirus COVID-19 od kilku miesięcy determinuje nasze życie, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak pandemia wpływa na nasze województwo, jego mieszkańców, ale też biznes, naukę i samorząd.

 

Jak sztuczna inteligencja radzi sobie na froncie walki z COVID-19? Czy epidemia da nam nowe szanse, produkty, bądź rynki? A może wpłynie na transformacje miast? Jak pandemia wpływa na woj. śląskie? O tym wszystkim porozmawiamy już 20 listopada br. o 11.00 podczas pierwszego wirtualnego spotkania z cyklu "Śląskie a pandemia", pt. "Nowe technologie w walce z COVID-19”.

 

Organizatorami konferencji są Akademia WSB i Stowarzyszenie Biznes - Nauka - Samorząd "Pro Silesia".

 

Spotkanie rozpocznie się panelem pn. „ICT, Sztuczna inteligencja”, w którym dr Marek Pyka dokona przeglądu rozwiązań zaawansowanej analizy u AI w świecie COVID-19, dr inż. Karol Jędrasiak – Zastępca Dyrektora Centrum Transferu Technologii Akademii WSB opowie o interaktywnym doradztwie zawodowym z wykorzystaniem technologii VR w erze pandemii, a dr Grzegorz Kądzielawski – Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A., Dyrektor Instytutu Badań Nad Sztuczną Inteligencją Akademii WSB zaznajomi uczestników z tematem sztucznej inteligencji w walce z pandemią.

 

O szansach wynikających z epidemii porozmawiają: Michał Dziekoński z Akademii WSB i Rafał Piszczek – Prezes Zarządu Biostat.

 

W panelu pn. „Transformacja miast” udział wezmą prof. Jacek Szołtysek – Kierownik Katedry Logistyki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr Karolina Mucha-Kuś – Dyrektor Departamentu Projektów i Inwestycji Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz urbanista – Paweł Jaworski.

 

Z kolei o „Human Smart City” i partnerstwie międzynarodowym w kształtowaniu ekosystemu gospodarki opartego na narzędziach cyfrowych porozmawiają dr Mariusz Raczek – Zastępca Dyrektora Centrum Rozwoju Regionalnego Akademii WSB oraz dr Krzysztof Wrana.

 

W konferencji wezmą także udział: Sławomir Sitek, Sławomir Pytel, Elżbieta Zuzańska-Żyśko, Uniwersytet Ślaski - SARS-CoV2 w przestrzeni województwa śląskiego.

 

  

Najpóźniej na dzień przed wydarzeniem przesłany zostanie link do spotkania online na platformie ClickMeeting.

 

Więcej o konferencji przeczytacie na stronie: https://www.slaskieapandemia.pl/

 

ZAPISZ SIĘ 

Powrót do: Start » Uczelnia » Wkrótce w Akademii WSB

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji